هزینه تحصیل در کانادا در سال 2020

هزینه تحصیل در کانادا در سال 2020

در شهرهای کوچک، هزینه زندگی بسیار پایین تر از شهر های بزرگ این کشور است. البته شما به عنوان مهاجر، در شهرهای کوچک تر نیز شانس کمتری برای پیدا کردن شغل نسبت به شهرهای بزرگ تر خواهید داشت. اگر هزینه تحصیل در کانادا را حتی بتوانید بدون بورسیه هم تامین کنید، فرصت های شغلی دانشجویی بسیاری در این کشور وجود دارد و با استفاده از این مشاغل دانشجویی، به راحتی خواهید توانست هزینه زندگی خودرا در حین تحصیل و با کار پاره وقت تامین نمایید.

توصیه تیم مشاوره پردیسان این است که در زمان مهاجرت، دست کم هزینه تحصیل  وزندگی در سال اول را با خود به همراه داشته باشید که در صورت رخ دادن مشکلات احتمالی، دچار سر در گریبانی نشوید.

هزینه تحصیل در کانادا، در کنار هزینه زندگی در کانادا برای سال اول تحصیل در سال 2020، چیزی در حدود سی هزار دلار کانادا برآورده شده است.

به طور متوسط می توان گفت که هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان، حدود 1500 دلار در ماه بوده که البته این 1500 دلار، شامل هزینه های مختلفی اعم از هزینه مسکن، خوراک  و آمد و شد و همین طور بیمه نیز می شود.

هر کسی قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشد، می تواند پیش از رفتن به کانادا، به سفارت این کشور رجوع نموده و نامه ای مبتنی بر پشتوانه مالی به سفارت ارائه دهد که مبلغ آن معادل یک سال زندگی در کشور کانادا است.

افرادی که تصمیم دارند پس از پایان تحصیلات خود در کشور کانادا، به کاری تمام وقت مشغول شوند، می بایست تسلط کامل بر زبان انگلیسی داشته باشند و دوران تحصیلی را نیز به خوبی و با موفقیت سپری کرده باشند . به این صورت قادر خواهند بود شغلی مناسب تحصیلات خود برگزینند و بنابراین پس از این که به شغلی تمام وقت مشغول شدند، قادر خواهند بود ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند.

در مقایسه با کشورهای انگلستان، استرالیا و نیوزیلند، هزینه تحصیل در کشور کانادا به مراتب پایین تر است. برای کمک به هزینه های تحصیلی، بورسیه های زیادی به دانشجویان و به ویژه به دانشجویان برتر، اعطا می شود و تعداد زیادی از این بورسیه ها ، مخصوص مقاطع فوق لیسانس و بالاتر است. ولی تعدادی از بورسیه ها نیز برای مقطع کارشناسی نیز اعطا می گردد که تا حد بسیار چشم گیری این بورسیه ها، هزینه تحصیل در کانادا را کاهش می دهد.

شهریه دانشجویان بین المللی در کانادا: میانگین شهریه سالانه بین 12000 تا 20000 دلار

شهریه دانشجویان بومی کانادا: میانگین شهریه سالانه بین 3000 تا 5000 دلار

شهریه دانشجویان بومی استان کبک در همین استان: میانگین شهریه سالانه بین 1000 تا 3000 دلار

شهروندان و افراد دارای اقامت دائم در کانادا و همین طور افراد محافظت شده که خانواده آن ها طبق اداره مهاجرت کانادا مشمول قوانین پناهندگی هستند و همین طور دانشجویان بین المللی واجد شرایط، از تخفیف های ویژه ای در امر پرداخت شهریه بهره مند می شود.

با ما همراه باشید.

تهران- بالاتر از میدان ونک جنب بانک سامان پلاک 2475- طبقه 4 واحد 7  

تلفن: 02188322111

@pardisanstudy