مزایای تحصیل در سوئد

مزایای تحصیل در کشور سوئد

در صورت تحصیل در کشور سوئد، به صورت همزمان ویزا برای همراه دانشجو نیز صادر خواهد شد. معمولا در کشورهای اروپایی، صدور ویزا برای همراهان دانشجویان از یک تا سه ماه، ممکن است به طول بینجامد. در برخی از کشورها مثل کشور آلمان، حتی ممکن است اجازه صدور ویزا برای همراه دانشجو، صادر نشود. ولی چنانچه موفق شوید در یکی از دانشگاه های سوئد پذیرش بگیرید و به ادامه تحصیل بپردازید، ادراه مهاجرت سوئد، کارت اقامت خود را برای دانشجویان وفرزندان زیر 18 سال و همسر همزمان صادر می نماید و متقاضیان و همراهان دانشجو نیز می توانند به راحتی وارد کشور سوئد شوند.

در کشور سوئد، به دانشجو و همراه دانشجو، به اندازه هفته ای 20 ساعت اجازه داده می شود تا مشغول به کار شود. ولی در دیگر کشورهای اروپایی، دانشجو هفته ای 10 تا 20 ساعت اجازه کار دارد ولی همراهش نمی تواند کار کند. البته از نقطه نظرهای قانونی، منعی برای کار کردن دانشجو و یا همراه وی وجود ندارد. ولی در حقیقت بهتر است که در هر کشوری که اقدام به تحصیل یا زندگی می کنید، بهتر است که چند ماه اول را صرف آشنایی با محیط و شرایط محیطی کنید.

در صورتی که در دانشگاه های سوئد ، پذیرش گرفته اید، همراه شما نیز امکان ادامه تحصیل رایگان در این کشور را خواهد داشت که این امر، یکی از مزایای بسیار مهم وقابل توجه تحصیل در سوئد است. در سوئد، امکان تحصیل رایگان برای همسر کسی که پذیرش دانشگاه های سوئد را گرفته است، فراهم بوده و در صورتی که دانشجو پس از یک ترم برای ترم دوم نیز شهریه پرداخت نماید، همسرش نیز می تواند از مزایای تحصیل رایگان در کشور سوئد برخوردار شود. به عباریت می توان گفت که چنانچه زن یا شوهر ، هر کدام هزینه دانشگاه را پرداخت نمایند، همسر نیز می تواند پس از یک ترم و تا زمانی که نفر اول پرداخت هزینه تحصیل را انجام می دهد، به صورت رایگان تحصیل کند و در ترم اول نیز از کلیه مزایای آموزش زبان سوئدی بهره خواهد بود.

نظام آموزشی سوئد، را می توان یکی از پیشرفته ترین و گسترده ترین نظام های آموزشی دانست و به همین منظور، از جمله مزایای تحصیل در کشور سوئد ، تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال می باشد. زمانی که دانشجو با فرزندان خود وارد کشور سوئد می شود ، می بایست به اداره شهرداری مراجعه نموده و آدرس محل اقامت خود را ثبت نماید. پس از مدت 15 الی 20 روز، دولت سوئد با ایشان تماس گرفته و نزدیک ترین مدرسه محل تحصیل برای فرزندان را به آنها معرفی می کند و فرزندان دانشجویان نیز می توانند از مزایای تحصیل رایگان در سوئد برخوردار شوند.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در سوئد این است که اگر فرزند شما سطح زبان انگلیسی یا سوئدی قوی ندارد، برای ادامه تحصیل یک مترجم به همراه فرزند شما در کلاس حضور داشته و تا زمانی که فرزند شما در سطح مورد قبول زبانی قرار نگیرد، این مترجم فرزند شما را همراهی خواهد کرد.

با ما تماس بگیرید.

تهران- بالاتر از میدان ونک- جنب بانک سامان- پلاک 2475 طبقه 4- واحد 7

تلفن: 02188322111

اینستاگرام: @pardisanstudy