درباره کانادا

درباره کانادا ...

کانادا، کشوری است با مساحت 9984670 کیلومتر مربع، که پس از روسیه، می توان آن را دومین کشور وسیع جهان دانست. در این کشور پهناور، تنها حدودا 40 میلیون نفر زندگی می کنند و بنابراین می توان اذعان داشت که تراکم جمعیت در کانادا، بسیار کم بوده  وفاصله شهرها از یکدیگر، نسبتا زیاد است.

کشور کانادا، شمالی ترین کشور در قاره امریکا به شمار می رود و تنها یک همسایه دارد و آن هم ایالات متحده امریکا است. شمال کشور کانادا، بخش جنوبی و مجاور مرزهای امریکا، منطقه سردسیر این کشور به شمار می رود. وسعت بسیار، بارندگی کافی، بهره برداری مناسب کانادا، سبب شده است که کشور کانادا، از حیث تولیدات و صادرات محصولات کشاورزی و منابع طبیعی، در جایگاه و رتبه برجسته ای قرار گرفته باشد.

کانادا، معادن و ذخایر طبیعی بسیاری داشته و از این حیث، جایگاه ویژه ای در کل جهان دارد.

با توجه به این نکته که در حدود یک صد سال بیشتر از استقلال یافتن کشور کانادا نمی گذرد، ولی هنوز فرماندار کل کشور کانادا را ملکه یا پادشاه انگلستان تعیین می نماید.  ولی این کشور توانسته است رشد و توسعه فوق العاده ای در همین مدت زمان کوتاه به دست آورد. در صورتی که کشورهای گروه G8( یعنی کشورهای پیشرو صنعتی در سطح جهان) کاملا به صورت پیوسته و هماهنگ با هم کار می کنند. همچنین می توان اذعان داشت که دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی کانادا، اعتبار بالایی در سطح جهان دارد. وسعت زیاد این کشور، جمعیت فوق العاده کم آن ( نسبت به مساحت آن)، ثبات بسیار خوب سیاسی و اجتماعی وسرانه درامد بالای ساکنین این کشور، از جمله موارد بسیار حائز اهمیتی است که باعث شده افراد بسیاری از نقاط مختلف جهان، مثل ایران، تصمیم به ادامه تحصیل، اقامت، سرمایه گذاری و یا مهاجرت مادام العمر به این کشور داشته باشند. در شرایط کنونی، بومیان اولیه، کمترین درصد یعنی حدود 4 درصد از جمعیت این کشور را به خود اختصاص داده اند و مابقی جمعیت این کشور زیبا و جذاب، مهاجران هستند.

ایرانیان بسیاری در کانادا مهاجرت کرده اند و در حال حاضر در این کشور اقامت دارند. ایرانیان مقیم کانادا، روابط و پیوند عاطفی بسیار مستحکمی با این کشور و خانواده و دوستان خود دارند و امید ما براین است که ارتباط میان کشور ایران و کشور کانادا، به صورت کاملا منطقی و با احترام متقابل و مداوم گسترش یافته و از ثمرات روابط میان این دو کشور، هر دو کشور بهره مند خواهند شد.

با ما همراه باشید و از مشاوره تخصصی تیم پردیسان بهره مند شوید.

تهران- بالاتر از میدان ونک جنب بانک سامان پلاک 2475- طبقه 4 واحد 7  

تلفن: 02188322111

@pardisanstudy