دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر کانادا McMaster در سال 1887 در تورنتو، تاسیس گردید و  این دانشگاه تنها بخشی از میراث گرانمایه املاک سناتور آقای ویلیام مک مستر است که ایشان عضو اولین مجلس سنا بعد از تشکیل بانک بزرگ تجاری بازرگانی در کانادا بود.

در سال 1930، دانشگاه مک مستر از تورنتو به منطقه همیلتون منتقل شد و پس از آن در سال 2012، صد و پنجمین سالگرد تاسیس این دانشگاه، در محوطه کمپ دانشگاه مک مستر، جشن گرفته شد و میراثی به یاد ماندنی برای این دانشگاه ثبت گردید.

دانشگاه مک مستر، یکی از چهار دانشگاه برتر کانادا است که در میان 100 دانشگاه برتر جهان رده بندی گردیده است. همانطور که می دانیم، رده بندی علمی دانشگاه های دنیا، در آگوست سال 2014 انجام گرفت و رده بندی دانشگاه تحصیلات تکمیلی یا تایمز نیز در اکتبر سال 2014، مشخص گردید.

دانشگاه مک مستر، دانشگاهی است که مدارک دکتری ، پزشکی تخصصی را ارائه داده و تحقیقات و پژوهش های فشرده، را به صورت فوق العاده جذابی برای دانشجویان، در نظر می گیرد و بسیاری از دانشجویان، چه دانشجویان بین المللی و چه دانشجویان بومی کانادا، در تلاش هستند تا در دوره های ورکشاپ یا کارگاهی ارائه شده در این دانشگاه شرکت کنند و فلوشیپ تخصصی را دریافت نمایند چرا که مدارک کارگاهی ارائه شده توسط این دانشگاه بسیار معتبر بوده و در سراسر جهان، با اعتبار هرچه بیشتر شناخته می شود.

دانشگاه مک مستر کانادا، یکی از اولین دانشگاه هایی است که مطالعات بین رشته ای را در میان رشته های متفاوت علوم مهندسی و علوم پایه، مبنا گذاری نمود و دانشجویان را ترغیب کرد تا علاوه بر رشته های تخصصی خود به مطالعه در زمینه های بین رشته ای نیز بپردازند و به همین ترتیب همواره در تلاش بوده است تا بر مشکلات آموزشی و یادگیری و چالش هایی که بر سر راه آموزش است، غلبه نماید و فرایندهای آموزشی را به صورت کاملا شیرین و لذت بخش به دانشجویان خود ارائه دهد.

دانشگاه مک مستر، در فهرست پنجاه دانشگاه پژوهشی برتر کانادا، رتبه هفتم را به دست آورده است. ( همانطور که در منابع مربوط به اکتبر سال 2014 ذکر گردیده است. )

این دانشگاه پایگاهی است که بیش از 50  مرکز تحقیقاتی و پژوهشی دارد و زمینه فوق العاده مناسب و راحتی را برای تحقیق و پژوهش دانشجویان و کلیه علاقه مندان به علم و دانش فراهم می آورد. به طوری که دانشجویان می توانند به راحتی ساعت ها در کتابخانه های این دانشگاه به تحقیق و مطالعه بپردازند .

دانشگاه مک مستر، تنها دانشگاه است که در امریکای شمالی از دانشگاه سازمان ملل، موسسه آب و محیط زیست و بهداشت، پشتیبانی قابل توجهی به عمل می آورد. این دانشگاه موفق شده است تا کنون 70 موافقت نامه بورسیه بین المللی دریافت نماید.

در دانشگاه مک مستر، امکانات ورزشی جذابی دیده می شد که این امکانات ورزشی زمینه را برای موفقیت تیم های ورزشی این دانشگاه در سطح جهانی ، فراهم آورده و جام ملی قهرمانی وانیر در سال 2011 و فینالیست جام وانیر در سال 2014-2012 از آن تیم ورزشی این دانشگاه شده است.

این دانشگاه، یک دانشگاهی است که با بودجه دولتی اداره می شود و همان طور که گفته شد در شهر همیلتون در استان انتاریو کانادا واقع است. پردیس این دانشگاه، مساحتی در حدود 121 هکتار داشته و 6 دانشکده در زمینه علوم پایه، علوم مهندسی، بهداشت، علوم انسانی، علوم اجتماعی و مدیریت بازرگانی، در این دانشگاه، پذیرای دانشجویان علاقمند در سراسر جهان است.

وجه تسمیه این دانشگاه، از آقای ویلیام مک مستر گرفته شده است که ایشان نماینده مجلس سنای کانادا بوده است و حدود 900 هزار دلار کانادا را برای احداث این دانشگاه، هزینه کرده بود و واقعا نقش بسیار تاثیر گذاری در شکل گیری این دانشگاه داشته است و این که نام این دانشگاه به نام وی ، شهرت یافته، انتخاب کاملا به جا و برحقی بوده است.

دانشگاه مک مستر، بیشتر از بیست و پنج هزار دانشجو در دوره کارشناسی داشته و دارای حدود چهار هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است. مطابق با رده بندی های معتبر QS، دانشگاه مک مستر،  در سال 2019، در کانادا مقام پنجم و در دنیا مقام 146 ام را از آن خود کرده است.

همانطور که پیش تر گفته شد وسعت محوطه اصلی دانشگاه مک مستر چیزی در حدود 121 هکتار بوده و این دانشگاه در منطقه مسکونی وستدال یا westdale واقع گشته که در همسایگی باغ های سلطنی باتونیکال Batonical در منطقه همیلتون قرار داد. دانشگاه مک مستر، یکی از دانشگاه های معتبر کانادا است که با محوریت تحقیق و پژوهش کار می کند. این دانشگاه مطابق قانون گفته شده در مجلس شورای ملی اوتاریو که در سال 1887 ارائه گردید، با کالج باپتیست تورنتو و کالج وودستاک ، ادغام گردید و در قالب یک دانشگاه با نام دانشگاه مک مستر، ثبت جهانی شد.

این دانشگاه توسط کنوانسیون باپتیست در اونتاریو و همین طور کبک، مدیریت می شد و تا سال 1957، یک موسسه کاملا غیر مذهبی بود که با بودجه دولتی فعالیت های خود را دبنلا می نموید.

رسالت دانشگاه مک مستر،  بحث و بررسی و برقراری رابطه بین حفاظت از اطلاعات و دانش بشری است و تعهد فوق العاده ای برای ایجاد ابداع و نوآوری وخلاقیت دارد .

دانشگاه مک مستر، در زمینه های تدریس، تحقیق و توسعه و پژوهش، بورسیه های تحصیلی بسیار قوی تر از دانشگاه های دیگر عمل کرده و همواره در زمینه های تفکر انتقادی، رشد شخصیت و برانگیختگی شور و نشاط و انگیزه ادامه تحصیل و تحقیق و پژوهش در دانشجویان، پیشگام بوده و به همین منظور همواره در تلاش است تا روش های نوین یادگیری را به صورت مثمر ثمر در دانشگاه پیاده نماید و برای دانشجویان همواره برنامه های تحصیلی و آموزشی منحصر به فردی ارائه می دهد.

برای ورود به دانشگاه مک مستر کانادا، نیاز است که زبان انگلیسی را به خوبی بدانید و مدرک زبان انگلیسی نیز برای ورود به این دانشگاه ضروری است.

می بایست همواره در یکی از آزمون های استاندارد بین المللی اعم از آیلتس یا تافل شرکت نموده و نمره قابل قبولی را کسب کرده باشید و مدرک زبان مربوطه را ضمیمه مدارک دیگر خود نمایید و تحویل اداره آموزش این دانشگاه دهید. البته اگر شرایطی که در ذیل بیان می شود را داشته باشید از ارائه مدرک زبان معاف خواهید بود.

در صورتی که در دوره های آکادمیکی تمام وقت یا non ESL در یک دبیرستان یا کالج، در یک کشور انگلیسی زبان ، شرکت کرده باشید و این دوره آکادمیک حداقل سه سال پیش از ارائه تقاضا نامه به دانشگاه مک مستر بوده باشد، نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت.

یا این که در دوره های آکادمیک تمام وقت non ESL در یک دبیرستان یا کالج انگلیسی زبان ( در هرکشوری چه انگلیسی زبان چه غیر انگلیسی زبان ) در مدت زمان پس از دبیرستان شرکت کرده باشید و این دوره حداقل یک سال قبل از ارائه تقاضا نامه به دانشگاه مک مستر باشد، نیز نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید.

همین طور در صورتی که به مدت دست کم چهار سال پیش از ارائه تقاضانامه به دانشگاه مک مستر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کرده باشید نیز نیازی ندارید که در آزمون های استاندارد زبان شرکت کنید و مدرک مربوطه را ارائه دهید.

در صورتی که شرایط فوق را ندارید می بایست در آزمون های استاندارد زبان انگلیسی شرکت کنید. در صورتی که در آزمون تافل( بخش اینترنتی ) شرکت می کنید، می بایست حداقل نمره کلی 86 و حداقل نمره 20 را در هرکدام از بخش های چهار گانه آزمون ، کسب نمایید و این نمره، تا 2 سال اعتبار داشته و در صورتی که پس از دوبار تقاضا نامه تحصیل در دانشگاه مک مستر را ارسال نمایید، این مدرک زبان فاقد اعتبار بوده و می بایست مجدد آزمون را شرکت نمایید.

در آزمون آیلتس می بایست حداقل نمره کلی 5/6 و حداقل نمره 5 را در هر کدام از بخش های چهار گانه آزمون ، به دست آورده باشید.

آزمون PTE، نمره کلی 60 و حداقل نمره 60 در بخش گفتاری و نوشتاری را می بایست کسب نمایید. و  مدرک ارائه شده در این آزمون نیز مشابه آزمون تافل، دو سال بیشتر اعتبار ندارد.

آزمون CAE:  در این آزمون شما می بایست نمره B با حداقل نمره کیفی خوب، را در هرکدام از بخش های چهار گانه آزمون به دست آورده باشید.

آزمون CAEL : نیاز است که در این آزمون نمره کلی 70 را کسب نمایید و مدرک ارائه شده توسط این آزمون نیز بیش از 2 سال اعتبار ندارد.

و آزمون دیگر، آزمون MELAB  است که در این آزمون نیز می بایست حداقل نمره کلی 85 را کسب نمایید و در هر کدام از بخش های سه گانه این آزمون ، حداقل در سه بخش مکالمه انتخابی ، دست کم نمره 80 را به دست آورید. مدرک ارائه شده توسط این آزمون نیز دو سال بیشتر اعتبار ندارد.

لیست برنامه های آموزشی دانشگاه مک مستر

برنامه های مربوط به هنر و علوم

برنامه های مربوط به هنر و علوم، برای ارتقا سطح علمی و هنری دانشجویان ارائه می گردند و مطالعات بین رشته ای را نیز در بر می گیرند. برنامه زمان بندی شده و تقویم آموزشی دوره های علمی و نری با سه هدف اصلی ، ترتیب بندی شدند.

 • ارائه راهکارهای نوین برای یافتن شغل مورد علاقه دانشجویان در زمینه های هنری و علمی
 • توسعه و ارتقا مهارت های نوشتاری، گفتاری و استدلالی دانشجویان
 • ارتقا قابلیت های علمی و مباحث عمومی مربوط به علوم و رشته های دانشجویان

برنامه های مربوط به علم و هنر، بسیار دانشجو محور بوده و بر یادگیری مثمر ثمر متمرکز بوده و تاکید اصلی آن روی آگاهی رسانی اجتماعی و همین طور توسعه محدوده گسترده ای از مهارت های ارتباطی می باشد.

برنامه های علمی و هنری بسیار منحصر به فرد بوده و در راس برنامه های تحصیلی ارائه می گردد و پلی میان هنر و علوم و تحصیلات آکادمیک و ترتیبات اجتماعی، لحاظ می نماید. بسیاری از دانشجویان دوران کارشناسی و همین طور مقاطع تحصیلات تکمیلی، تمایل دارند که در زمینه های مختلف علمی و هنری شرکت کنند و دانش و مهارت های خود را فزونی بخشند.

ثبت نام دوره های بین رشته ای، محدود بوده و دانشجویان مختلف از دانشکده های مختلف دور هم جمع می شوند و در تلاش هستند تا محیط فوق العاده تری برای یادگیری و آموزش فراهم آورند و به دنیای علم و دانش کمک جالب توجه تری کنند.

چرا در دوره های کارگاهی علمی و هنری دانشگاه مک مستر شرکت کنیم؟

بیش از سی و پنج سال است که برنامه ها و دوره های ورکشاپ و کارگاهی نوآورانه و مبدعانه در کانادا برگزار می شوند و محوریت هنری وعلمی دارند. این دوره ها، با هدف مدیریت آموزشی کار کرده و درتلاش هستند تا دانشجویان مقاطع کارشناسی را به نحوی ترغیب نمایند تا برای ورود به بازار کار، در دوره های کارگاهی بیشتری شرکت کنند و مهارت های خود را فزونی بخشند و بنابراین با اعتماد به نفس هرچه بیشتر و مهارت هرچه تمام تر در بازار کار ظاهر شوند.

امکانات ورکشاپ های هنری و علمی، برای همه دانشجویان، چه دانشجویان بین المللی و چه دانشجویان بومی کانادا، یکسان است و از سوی دیگر هم می توانید به صورت دانشجویی در این دوره ها شرکت کنید و هم به صورت شخصی و آزاد. بنابراین حتی در صورتی که دانشجوی دانشگاه مک مستر نیستید نیز می توانید در دوره های کارگاهی ارائه شده توسط اساتید و نخبگان این دانشگاه، شرکت نمایید و مدرک فلوشیپ مربوطه را دریافت نمایید.

محیط کوچک کلاس و کارگاه هنری و علمی ، باعث می شود که تعاملات هرچه بیشتر و موثرتری در میان اساتید و دانشجویان به وجود بیاید.

شما این امکان را دارید که هم به صورت شخصی و هم به صورت گروهی در دوره های کارگاهی هنری و علمی شرکت نمایید. بسیاری از مربیان قادر هستند تا زمینه های علمی و هنری جدیدی را در این دوره ها به دانشجویان ارائه دهند و به خصوص، این دوره ها برای دانشجویان مقطع کارشناسی بسیار مفید و مثمر ثمر می باشند و باعث می شوند که این دانشجویان، راحت تر ادامه مسیر تحصیلی خود را بگذرانند و حتی به آن ها کمک می شود تا با آسودگی خاطر هر چه بیشتر ، برنامه ادامه تحصیل خود را انتخاب نمایند.

بیشتر هدف از ارائه چنین دوره هایی ، گسترش مطالعات میان رشته ای در میان دانشجویان رشته های مختلف است و باعث می شود که دانشجویان با دید کاملا خلاقانه در زمینه های بین رشته ای مطالعه داشته باشند و بالطبع آمادگی بیشتری برای ورود به بازار کار خواهند داشت.

برخی از دانشجویان، موفق می شوند که در این دوره ها شرکت کنند و ساعت ها زمان می گذرانند تا از برنامه های آموزشی مربوطه استفاده نمایند. دانشجویان می توانند برنامه های هنری و علمی را به گونه ای سازماندهی کنند که با کلاس های درسی اصلی خودشان تداخل نداشته باشد و به راحتی و بدون این که نگرانی در خصوص لطمه خوردن به درس های خودشان داشته باشند، در این دوره های کارگاهی شرکت نمایند.

تمرکز دوره های هنری و علمی، روی ایجاد علاقه در میان دانشجویان است و باعث می شود که علایق بسیاری از دانشجویان اغنا گردیده و از تحصیل در چنین دانشگاهی احساس خوشحالی و مسرت داشته باشند.

البته در نظر داشته باشید که شرکت در دوره های کارگاهی، مشابه کلاس های رسمی درسی، تابع ضوابط و قوانین خاص خود هست و حضور نا مرتب در این کلاس ها اصلا قابل توجیه نیست. با حضور موثر و مرتب در این دوره ها، می توانید تا حد زیادی مهارت تفکر و مهارت های یادگیری محور را در خود گسترش دهید.

نوآوری ها و ابداعات یادگیری محور  که در این کارگاه ها موجود هستند دانشجویان را بر آن می دارد تا با دقت و تمرکز هرچه بیشتر، مطالعه کنند و به تحقیق و پژوهش موثر بپردازند. به این ترتیب دانشجویان چه در فرایندهای تحصیلی و مطالعاتی انفرادی و چه گروهی به توفیق هرچه بیشتر دست خواهند یافت و قادر خواهند بود که به عنوان محقق در دانشگاه مک مستر مشغول شوند. در اصل دانشگاه مک مستر ، بستر تحقیق و پژوهش فوق العاده ای را برای دانشجویان فراهم می آورد و زمینه ای را ایجاد می کند که دانشجویان بتوانند در زمینه های متفاوت تحقیقاتی و پژوهشی بدرخشند و پس از فارغ التحصیلی به مشاغل مورد علاقه خود دست یابند.

همکاری و همیاری علم وصنعت در دانشگاه مک مستر، بیش از هرچیز دیگری به چشم می خورد و همین امر باعث ایجاد نبوغ و خود باوری در میان دانشجویان این دانشگاه خواهد شد.

شما در زمینه صنعت و مهندسی می توانید در دانشگاه مک مستر رشد کنید و به خود کفایی برسید. با تلفیق صنعت و فعالیت های نظری و تئوری، دانشجویان قادر هستند که 750 ساعت زمان خود را در آزمایشگاه ها سپری نمایند و اصول مهندسی را از پایه بیاموزند بنابراین راه حل های تخصصی و تکنیکی نوآورانه نیز ارتقا خواهدیافت. با در نظر گرفتن صنعت و دانشگاه و تلفیق این دو با یکدیگر، می توانید به تجربیات غنی دست یابید و با کوله باری از علم و دانش به محل زادگاه خویش رجوع کنید و بنابراین خواهید توانست که تغییرات چشمگیری در فرایند های تکنولوژیکی جامعه خود پدید آورید.

با گذراندن 25 درصد برنامه ها و دوره های مدیریت در این دانشگاه، فارغ التحصیلان قادر خواهند بود تا در سطح تخصصی به فعالیت های خود ادامه دهندو بنابراین استراتژی ها و برنامه های تجاری و سازمان دهی شده به گونه ای شکل می گیرد که می توان آن ها را با بخش های دیگر نیز مشارکت داد.

به طور متوسط هر کلاس یا هر دوره در دانشگاه مک مستر 40-60 دانشجو دارد به این معنا که تعاملات بیشتری بین اساتید و دانشجویان، ایجاد می گردد.

در این دوره شما قادر خواهید بود که مدرک فوق دیپلم و همین طور مدرک مدیریت بازرگانی را احراز نمایید. شما حداقل دوازده ماه می بایست در این دوره ها بگذرانید و تجربه های کاری خود را فزونی بخشید.

برنامه های تخصصی حاکم بر دانشکده های دانشگاه مک مستر شامل  فناوری مهندسی اتوماسیون و فناوری مهندسی اتومبیل و بیوتکنولوژی می باشد.

برنامه های متفاوتی وجود دارند که برای تکمیل مدرک در دانشگاه مک مستر ارائه می گردند. به عنوان مثال در این برنامه ها همواره سوال مطرح می شود که برای رفتن به کالج ها و دانشگاه های دیگری غیر از دانشگاه مک مستر، برنامه ریزی شده است یا خیر.

مدرک فوق دیپلم در دانشگاه مک مستر در ازای دو سال متوالی تحصیل در رشته های بیوتکنولوژی به دانشجویان اعطا می گردد.

دستورالعمل های مهندسی شهرسازی و فناوری، به صورت کاملا حرفه ای در برنامه های غنی و دوره ها و ورکشاپ های دانشگاه مک مستر، ارائه می گردند.

فناوری مهندسی نرم افزار در دانشگاه مک مستر حرف اول را می زند و در این زمینه همواره پیشرفت های شایان توجهی در این دانشگاه دیده شده است.

همین طور فناوری مهندسی تولید نیز در دانشگاه مک مستر، بسیار رونق یافته و به صورت چشمگیری شاهد رشد و گسترش و ارتقا این  رشته از مهندسی در دانشگاه مک مستر بوده ایم.

فناوری مهندسی توان و انرژی نیز در دانشگاه مک مستر بسیار مورد توجه بوده و همواره بر رونق این رشته در این دانشگاه، افزوده شده است.

برنامه های تجاری گسترده ای در دانشگاه مک مستر در حال جریان است که موقعیت های آموزشی گسترده را فراهم می آورد. دانشجویان رشته های مدیریت بازرگانی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، در این دانشگاه می توانند مشغول به تحصیل باشند و برنامه های آموزشی اجرایی و تبادلات بین المللی خود را به بهترین نحو در این دانشگاه سپری نمایند.

در سراسر جهان، اساتید جذب این دانشگاه شده و تمایل دارند که به منظور تحصیل با قسمت مرکزی تحصیلات آکادمیک دانشگاه مک مستر، فعالیت داشته باشند و به ابداع و نوآوری بپردازند. دانشجویان، موظف هستند که دستورات آموزشی که در سراسر دنیا حاکم است را در برنامه های آموزشی دانشگاه مک مستر نیز به کار برند.

هدف از ارائه برنامه های آموزشی در دانشگاه مک مستر، ارتقا موقعیت های تحصیلی دانشجویان و دست یابی به بهترین روند تحصیلی و آموزشی است که هر روز با تغییرات پیاپی روبه رو می شود و به شهرت و اعتبار رشته های دانشگاهی موجود در دانشگاه مک مستر افزوده می گردد.

رقابت جهانی و رقابت بازاریابی را می توان در محیط دانشگاه مک مستر یافت و به گونه ای مهارت رقابت در بازارهای جهانی را می توان آموخت، که به راحتی می توانیم این مهارت را در بازار جهانی نیز پیاده سازی نماییم.

تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه مک مستر بسیار برای ما حائز اهمیت است. موسسه معتبر ارتقا انجمن های دانشگاهی دانشگاه مک مستر، در زمینه های بین المللی در تلاش هستند تا به بالاترین استاندارد برای دستاوردها وفعالیت های تجاری موجود برسند. تنها 5 درصد از 13000 مدرسه علوم بازرگانی، در سراسر جهان، اعتبار موسسات تحصیلی علوم بازرگانی دانشگاه مک مستر را دارند و این امر بیانگر استانداردهای هوشمندانه آموزشی و پژوهشی در زمینه های علوم تجاری و بازرگانی است.

برنامه های کار آموزی در زمینه تجاری و بازرگانی نیز ارائه می گردند. بزرگ ترین دوره کارآموزی دانشگاه اونتاریو، به حدی ارتقا یافته است که در دوره های 12-16 ماهه ارائه شده و به تجربیات کاری دانشجویان می افزاید.

در دوره های کارآموزی، دانشجویان به طور متوسط، ماهانه 3329 دلار حقوق می گیرند و تجربیات کاری ارزشمند و فوق العاده ای کسب می کنند. معمولا این دوره های کارآموزی در جنوب ناحیه اونتاریو ، برگزار می گردند.

اساتید دانشگاه مک مستر، معمولا دوره های آموزشی خاصی را می بایست طی کنند تا بتوانند درجه تحصیلی و کاری خود را راتقا دهند و بنابراین دانشجویان و اساتید موظف هستند که برنامه های تخصصی مدیریت منابع انسانی را نیز به بهترین نحو طی نمایند.

در دانشگاه مک مستر، علوم پایه به ویژه علوم فیزیک و شیمی ، جایگاه منحصر به فرد و خاص خود را دارند.

هرکسی که علاقمند به مباحث انرژی و یا فیزیک و شیمی باشد، می تواند برای داشتن تحصیلات و مطالعات گسترده و متمرکز در این دانشگاه ها، دانشگاه مک مستر را انتخاب نماید.  دانشگاه مک مستر در هر سطح تحصیلی دانشجویان را پوشش می دهد. همین طور زمینه های نجوم و ستاره شناسی نیز در دانشگاه مک مستر جایگاه خاص خود را دارد. فهم این موضوعات، با در نظر گرفتن مفاهیم گسترده ریاضی و آموزش مدل سازی محاسباتی و همین طور پژوهش های آزمایشی در دانشگاه مک مستر امکان پذیر است. این تکنیک ها در زمینه های علوم فیزیک و شیمی به بهترین نحو ارائه می گردند و برنامه های سطح دو مثل نجوم و ستاره شناسی، بیو فیزیک، شیمی، شیمی بیولوژی و فیزیک پزشکی و فیزیک نیز در این دانشگاه ارائه شده و توجه دانشجویان علاقمند را به خود جلب می نماید.

حال سوالی که پیش می آید این است که چرا تحصیل در رشته های فیزیک و شیمی را در دانشگاه مک مستر دنبال نماییم؟

دانشجویان رشته های شیمی و فیزیک، قضایای درسی و معادلات را به خاطر نمی سپارند. این دانشجویان یاد می گیرند که بدانند چگونه به سوال و جواب ها پاسخ دهند و مهارت حل مساله را در خود گسترش دهند.

دپارتمان بیولوژی شیمی و فیزیک و فیزیک و نجوم، زمینه های تحقیقاتی گسترده ای را به صورت هوشمندانه طی می کنند و با بهترین نحو ممکن، دانشجویان آموزش می بینند تا آماده ورود به دوره های تحصیلی بالاتر و همین طور ورود به بازار کار شوند.

از چشم انداز آموزشی، دانشجویان مقطع کارشناسی،  تخصص ویژه ای در زمینه های آزمایشگاهی و تجربی دارند .

زندگی دانشجویی در دانشگاه مک مستر

سکونت دانشجویان در دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر، 12 کمپ یا محوطه دانشگاهی برای دانشجویان مقیم در کانادا، در نظر رفته است و حدود 3600 دانشجو را پوشش می دهد. دانشجویان مقیم کانادا که در دانشگاه مک مستر در حال تحصیل هستند، می توانند در این کمپ ها سکونت داشته باشند که این کمپ ها تا کلاس، پنج دقیقه پیاده روی داشته و امکانات ورزشی، کتابخانه ها و همچنین امکانات دیگری مثل غذا خوری یا چیزهای دیگر نیز برای این دانشجویان فراهم است.

ساختمان های دانشجویی واقع در دانشگاه مک مستر، به نواحی خاصی با ساختار سنتی تقسیم می شود که بیانگر بافت سنتی کانادا است. شما در مکانی که برای سکونت انتخاب کرده اید، ممکن است یکی یا دو هم اتاقی در آن خوابگاه یا آپارتمان / سوئیت داشته باشید. در صورتی که شما تمایل داشته باشید که صاحب یک اتاق شخصی شوید و به صورت تنها سکونت کنید، باز هم نیاز خواهید داشت که از آشپزخانه و دستشویی و حمام و اتاق نشین با سه تا پنج دانشجوی دیگر، به صورت مشترک استفاده نمایید.

آموزش شیوه های زندگی و روش های سبک زندگی خلاقانه، ارتقا تجربیات آموزشی و زندگی است که به افراد مقیم یاد داده می شود که با کیفیت بهتری در این خوابگاه های دانشگاه مک مستر کانادا زندگی کنند.

سبک های زندگی در خوابگاه های دانشگاه مک مستر به این سه صورت است:

 • اتاق ها یا خوابگاه های مخصوص بانوان
 • اتاق ها یا خوابگاه های با سکوت کامل
 • اتاق ها و خوابگاه هایی که استفاده از الکل در این اماکن آزاد است.

چندین گروه و انجمن وجود دارند که در خوابگاه های دانشگاه مک مستر فعالیت دارند و این گروه ها شامل گروه های ارتقاء سبک زندگی، گروه های ایجاد خلاقیت در سبک زندگی، گروه های ورزشی و بازی، گروه های مربوط به چشم انداز جهانی، گروه های مربوط به بهداشت و سلامت عمومی، گروه های اجتماعی ونو آورانه، گروه های مخصوص رهبران و اینفلوئنسرها ، گروه های استارت آپ، گروه های مربی گری و آموزشی و گروه های رهبری زنان، می شوند.

در جدول زیر لیستی از خوابگاه های دانشگاه مک مستر کانادا و ظرفیت آن ها ارائه گردیده اند.

سایز

ظرفیت

نام ساختمان

بزرگ

بزرگ

کوچک

بزرگ

بزرگ

متوسط

متوسط

متوسط

متوسط

کوچک

متوسط

متوسط

506

557

98

389

389

280

256

272

185

75

276

295

منطقه مسکونی بیتز

براندون هال

ادوارد هال

هدن هال

لس پرینس هال

ماری ای کیس

متیو هال

مک کی هال

مولتون هال

والینگفورد هال

ویدن هال

ووداستوک هال

هزاران دانشجو در خوابگاه های دانشگاه مک مستر مشغول به تحصیل و زندگی هستند. بسیاری از دانشجویان دانشگاه مک مستر در کمپ ها و خوابگاه های دانشجویی زندگی می کنند. بخش مرجع دانشگاه مک مستر، به دانشجویان کمک می کند تا آپارتمان ها، خانه ها و اتاق هایی مناسب با موقعیت ها وشرایط زندگی خود، پیدا کنند و با آسودگی خاطر به ادامه تحصیل و زندگی در دانشگاه مک مستر کانادا مشغول شوند.

انجمن های دانشجویی دانشگاه مک مستر، یکی از بزرگترین کلوب های دانشجویی است که توسط اتحادیه دانشجویی مک مستر اداره می شود. این اتحادیه یا انجمن دانشجویی به دانشجویان کمک می کند تا متصل به مک مستر شوند و صدای خود را به جهانیان برساند.

 • در کمپ های دانشجویی و خوابگاه های دانشجویی دانشگاه مک مستر، زندگی بسیار جذاب و خوشایند و به یادماندنی خواهد بود.
 • زندگی در کمپ ها و خوابگاه های دانشجویی به دانشجویانی که چندان تجربه زندگی در کانادا ندارندکمک می کنند تا سبک زندگی خود را ارتقا دهند و با علاقه هرچه بیشتر ، زندگی خود را دنبال نمایند.
 • برنامه های خود را می توانید سازماندهی کنید و تک تک فعالیت های خود را طبق برنامه زمان بندی پیش ببرید.
 • در تیم های ورزشی می توانید شرکت کنید و در مسابقه ها نیز به رقابت بپردازید.

آموزش شیوه های زندگی در دانشگاه مک مستر کانادا چگونه است؟

انجمن های آموزش شیوه های زندگی در کانادا، بهترین راهکار را برای ارتباط با دانشجویان ارائه می دهد و به دانشجویان کمک می کند تا علایق مشترک خود را به اشتراک بگذارند و دوره های تحصیلی خود را در خارج از کلاس های درس نیز ادامه دهند.

زندگی در خوابگاه ها وکمپ های دانشجویی، به گونه ای سازماندهی شده است که فعالیت های آکادمیک خود را نیز در خوابگاه ادامه دهند و به موفقیت های تحصیلی دست یابند بنابراین موقعیت های زندگی و تحصیل و آموزش نیز در خوابگاه ها و محیط های خوابگاهی فراهم خواهد بود.

زندگی در خوابگاه به شما کمک می کند تا به صورت خلاق و پویا فعالیت تحصیلی خود را نیز ادامه دهید و بنابراین می توانید به صورت کاملا تخصصی، برنامه های تحصیلی خود را دنبال نمایید و با دانشکده های دانشگاه مک مستر نیز می توانید تعاملات علمی و فرهنگی زیادی داشته باشید و به صورت متمرکز، فعالیت های خود را روی موفقیت دانشجویی ادامه دهید.

گروه های تغییر دهنده سبک زندگی، گروه هایی هستند که به دانشجویان کمک می کنند تا تغییرات مثبتی را در زندگی و فرایندهای تحصیلی و شغلی خود ایجاد نمایند. ( برنامه هایی برای کاهش فقر در جامعه، افزایش بهداشت و سلامتی، و پشتیبانی از جوانان) شما ترغیب خواهید شد تا پرسش هایی که دارید را به راحتی بپرسید و مرزها را بشکنید و با آسودگی خاطر مهارت های مورد نیاز را برای خلق ایده و رسیدن به آگاهی و سازمان دهی و پشتیبانی از انواع ابداعات و اختراعات، ارتقا دهید.

چرا می بایست به گروه های تغییر شیوه زندگی بپیوندید؟

زندگی کردن در گروه های تغییر زندگی باعث می شود که شما شانس این را داشته باشید که در فعالیت های محاوره ای روزمره و خلاقیت و تفکر خلاق و بحرانی، موفق تر باشید. شما می توانید در خصوص سازماندهی های متفاوت آموزش ببینید و با گروه های دیگر مرتبط شوید و فعالیت های خود را شکل دهید.

شما می توانید با استفاده از راهکارهای مشخص به انجمن های علمی مک مستر و همیلتون راه یابید و فعالیت های خود را دنبال نمایید.

زندگی در انجمن های یادگیری وشغلی و زندگی دانشگاه مک مستر، به شما کمک می کند تا فعالیت ها و برنامه های خود را به بهترین نحو دنبال نمایید و تجربه زندگی و سکونت را در دانشگاه مک مستر داشته باشید. ما با قدرت هرچه تمام تر می توانیم دانشجویان مقیم در کانادا را ترغیب کنیم که فعالیت های منحصر به فرد خود را ادامه دهند وبا رویدادهای متفاوتی روبه رو خواهند شد. دانشجویان می توانند در بسیاری از فرایندهای تحصیلی و شغلی خود مشارکت داشته باشند و موقعیت های تحصیلی و شغلی این افراد مرتبط با انجمن های علمی و دانشجویی مک مستر می تواند باشد.

موقعیت ها و برنامه های تحصیل در دانشگاه مک مستر

دانشجویانی که در انجمن های ایجاد تغییر در دانشکده های دانشگاه مک مستر کار می کنند، موفق می شوند که در زمینه های مختلف و با رعایت اصول متفاوت، تخصص پیدا کنند. این دانشجویان می توانند مهارت سنجی را در خود تقویت کنند و تاثیرات گسترده ای روی جامعه و دنیای خود داشته باشند.

رویدادهایی که در این زمینه ها مشخص می گردند، کلیه دانشکده ها و انجمن های تخصصی و پنل های دانشجویی را در بر می گیرند و دوره های کارگاهی یا ورکشاپ های مهارت محور در دانشگاه مک مستر، برگزار می گردد که موقعیت های سرویس های یادگیری را ارتقا می دهند. دانشجویانی که در زمینه ایجاد تغییر کار می کنند موقعیت های متفاوتی برای شرکت در جنبه های مختلف اجتماعی و دانشگاهی دارند که دانشگاه وکل جامعه را در بر می گیرد.

انجمن های ایجاد تغییر در دانشگاه مک مستر، به دانشجویان کمک می کند تا تجربیات خود را گسترش دهند و این تجربیات را در ناحیه کمپ های دانشجویی و محوطه همیلتون نیز به اشتراک گذرند. دانشجویان ترغیب می شوند تا در تورهای دانشجویی و رویدادهای اجتماعی شرکت موثر داشته باشند و تجربیات موثر و فعالانه ای در دانشگاه و در محیط پیرامون دانشگاه، از خود بروز دهند.

بخش خلاقیت دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه مک مستر

این بحش، برای دانشجویانی ارائه می شود که در زمینه های هنری بیشتر فعال هستند. این بخش در همه دانشکده ها و در همه انجمن های دانشجویی ، واقع بوده و بخش خلاقانه ای برای یادگیری مهارت های زندگی دانشجویان، به حساب می آید. شما می توانید علاقه خود را به هنرهای زیبا، موسیقی ، تئاتر و نوشتن را با دیگر دانشجویان به اشتراک بگذارید و آن ها را در مقیاس های گسترده تر نیز ارائه دهید.

حال سوالی که پیش می آید این است که شما در این بخش ها به خلق و ایجاد اثر چه چیزی خواهید پرداخت؟ شما در این بخش خلاقانه، به یادگیری هنر و رویدادهایی مثل کارگاه های هنری و استعدادیابی می پردازید. می توانید با دیگر دانشجویان به بهترین نحو ارتباط برقرار نمایید و دانش و نگرش خود را در زمینه های تجربی و هنری ، داستان سرایی و دیگر زمینه ها، گسترش دهید و آن ها را به صورت هرچه بهتر و موثر تر به اشتراک بگذارید.

چرا باید به بخش خلاقیت انجمن های آموزشی و یادگیری خوابگاه های دانشجویی بپیوندیم؟

پیوستن به بخش خلاقیت خوابگاه ها و بخش های مسکونی دانشگاه مک مستر به شما موقعیت های زیر را می دهد:

 • شما یاد خواهید گرفت که گونه های مختلف هنری را در وجود خود تقویت نمایید.
 • شما در تلاش خواهید بود تا هرچه بهتر راهکارهای خلاقیت را در دانشگاه مک مستر فرا گیرید.
 • شما موفق خواهید شد که با افراد زیادی تعاملات داشته باشید و زمینه های هنری و خلاقیت خود را با آنها به اشتراک گذارید.

هر بخش مهارت و آموزشی در دانشگاه مک مستر در تلاش است تا فعالیت ها و برنامه های مختلفی را ارائه دهد که با افزایش تجربه شغلی و تحصیلی دانشجویان خوابگاهی ساکن در خوابگاه های این دانشگاه، همراه باشد.

دانشگاه مک مستر قویا در تلاش است تا بخش های کلیدی هر هنر و فعالیت خلاقانه را با در نظر گرفتن ویژگی های منحصر به فرد آن هنر، به دانش دوستان و هنردوستان این دانشگاه ارائه نماید. دانشجویان می توانند در دوره های فرهنگی و هنری شرکت کنند و با دانشجویان دیگر به رقابت بپردازند.

دانشجویانی که در بخش خلاقیت دانشگاه مک مستر، به فعالیت مشغول هستند قادر خواهند بود که در بخش های مختلف هنری ، استعداد خود را نشان دهند. این بخش های مختلف هنری شامل نمایش، رقص، موسیقی و دیگر هنرهای زیبا می شوند. در بسیاری از موارد، دانشجویان ترغیب می شوند تا خلاقیت خود را با اساتید و یا با همکلاسی های خود به اشتراک بگذارند و توجه آن ها را برانگیزند.

در صورتی که در بخش خلاقیت دانشگاه مک مستر، درخشش قابل توجهی داشته باشید قادر خواهید بود که گالری های محلی را برای خود برپا نمایید و یا در فعالیت هایی مثل تئاتر و یا پروژه های دسته جمعی و یا دیگر فعالیت های کارگاهی یا ورکشاپی هنر محور، خود را به ظهور برسانید.

دوره های خلاقیت دانشگاه مک مستر، دانشجویان را ترغیب می کند که در کنار یکدیگر جمع شوند و فعالیت ها و تجارب هنری خود را با یکدیگر به اشتراک بگذرانند. بدین ترتیب دانشجویان قادر خواهند بود که در تورها، رویدادهای اجتماعی و فعالیت های دسته جمعی، حضور موثر و داوطلبانه ای داشته باشند و استعداد خود را هم در دانشگاه و هم در محوطه پیرامون دانشگاه به اشتراک بگذارند.

شرکت در دوره های ورزشی و بازی ها

شرکت در دوره های ورزشی و بازی ها، برای دانشجویانی مناسب است که به جنبه های بازی های مختلف، بسیار علاقه مند هستند. شما به عنوان دانشجویی که در محوطه کمپ یا خوابگاه دانشگاه مک مستر زندگی می کنید می توانید با دیگر دانشجویان به فعالیت های بازی و ورزش بپردازید و استعداد خود را در زمینه های ورزشی و نظریه بازی و یا دیگر انواع بازی، با آن ها به اشتراک بگذارید.

شما به عنوان دانشجویی که در خوابگاه زندگی می کنید و دور از خانواده هستید، به مراتب نیاز دارید تا آرامش بیشتری داشته باشید و در اوقات فراغت، با آرامش خاطر به فعالیت های جالب توجه بپردازید که کمتر دلتنگ محیط زادگاه خود و خانواده خود باشید. با شرکت در دوره های ورزشی و دوره های بازی دانشگاه مک مستر، شما یاد خواهید گرفت که مهارت های خود را با بازی کردن با افراد دیگر، به اشتراک بگذارید و این امر به رشد و بالندگی شما کمک می کند. شرکت در فعالیت های ورزشی و بازی در دانشگاه مک مستر، به شما این شانس را می دهد که مهارت های خود را گسترش دهید و نقش رهبری را در یک تیم قوی بر عهده بگیرید . دانشکده های مختلف دانشگاه مک مستر، تیم های ورزشی و بازی تخصصی دارد که دانشجویان علاقه مند را به شرکت در این دوره ها ترغیب نموده و مباحثاتی را شکل می دهد که دانشجویان در تلاش باشند در این دوره های ورزشی به طور موثر و مثمر ثمر شرکت نمایند.

با شرکت در دوره های ورزشی و دوره های بازی دانشگاه مک مستر شما امکان حضور موثر در فعالیت های اجتماعی را خواهید داشت و خواهید توانست مهارت های مدیریتی ضروری را در دنیای ورزشی خود، گسترش دهید.

همین طور با شرکت در دوره های کارگاهی و ورکشاپ های ورزشی شما با افرادی هم فکر خود روبه رو خواهید شد و از علایق و فعالیت های آن ها آگاهی خواهید یافت و این امر به مراتب به گسترش فرایندهای اجتماعی شما کمک شایان توجهی خواهد کرد.

فعالیت ها وبرنامه های ارئه شده در دانشگاه مک مستر، به شما کمک خواهد کرد که حضور موثر وفعالانه ای در دانشگاه مک مستر داشته باشید و از دوره ای که به عنوان دانشجوی خوابگاهی در دانشگاه مک مستر، سکونت دارید؛ تجربیات شیرینی برای خود کسب نمایید. ما قویا به دانشجویان خوابگاهی دانشگاه مک مستر توصیه می کنیم که فعالیت های منحصر به فرد خود را ارائه دهند.

چشم اندازهای جهانی دانشگاه مک مستر

انجمن چشم انداز جهانی دانشگاه مک مستر، دانشجویانی را از سرتاسر جهان گرد هم جمع آوری نموده تا فرهنگ های متقابل یکدیگر را یاد بگیرند و صرفه نظر از تقابل های نژادی و جنسیتی، در تلاش است تا مسائل پیچیده بین المللی را در میان این دانشجویان حل نماید و به نوعی سعی در برداشتن مرزها دارد.

آماده تغییر دادن دنیا هستید؟ دانشجویان مقیم دانشگاه مک مستر، زندگی خود را به نوعی ادامه می دهند که بتوانند دانشجویان علاقه مند را از سرتاسر جهان گرد هم آورند و فرهنگ های متقابل را از یکدیگر بیاموزند.

برگزاری دوره های کارگاهی، ارتباطات بین الملل دانشجویی و همین طور انعکاس موضوعات جهانی به دانشجویان، باعث می شود که دانشجویان ترغیب شوند پرسش های خود را مطرح نمایند و مرزها را از میان برداشته و تمرکز بیشتری روی ایده های پیچیده خود داشته باشند و به نوعی دنیای خود را خودشان شکل دهند.

با در نظر گرفتن چشم اندازهای جهانی در میان دانشجویان، ما شاهد رشد و گسترش آگاهی هرچه بیشتر در میان دانشجویان کشورهای دیگر بوده ایم و می توانیم به جرات این تغییر را در دنیا لحاظ نماییم. در صورتی که شما در پی یافتن تعارضات و تضادهای فرهنگی بین اشخاص و قومیت های مختلف و سطوح محلی و جهانی هستید، می توانید این چشم انداز را به بهترین نحو دنبال نمایید.

شما به عنوان دانشجوی مقیم در خوابگاه دانشگاه های مک مستر، شانس این را خواهید داشت که در دوره هایی که برای دانشجویان بین المللی برگزار می گردد شرکت نمایید.

بنابراین خواهید توانست در مکالمات صورت گرفته بین خود و دیگر دانشجویان، تفکر خلاق و کنجکاوی هرچه بیشتر را در خود گسترش دهید و با تمرکز هرچه تمام تر، خلاقانه تر از پیش گام بردارید.

شما خواهید توانست فهم عمیق تری از هویت شخصی خود داشته باشید و بنابراین احساس همدردی مضاعفی با گروه های دیگر و ملیت های دیگر در سطح جهان خواهید داشت.

برنامه ها و موقعیت های گسترده ای برای دانشجویان بین الملل در دانشگاه مک مستر فراهم است.

دانشجویان در چشم اندازهای جهانی می توانند در دانشکده های خود حضور یابند و تخصص های حرفه ای خود را دنبال نمایند بنابراین قادر خواهند بود که اصول تخصصی را به خوبی طی نمایند و در خصوص فعالیت های ضروری مهارت محور در بخش های مختلف جهان، گرد هم جمع خواهند شد.

از این نقطه نظر، می توانید تخصص های بسیاری را در سطح جهان مشاهده نمایید. برگزاری مینی کنفرانس ها، برنامه های تجاری و دوره های تخصصی مهارت محور و موقعیت های یادگیری فراوان در دانشگاه مک مستر، همه و همه عواملی هستند که دانشجویان را از سراسر جهان ترغیب می کنند که وارد این دانشگاه شوند و این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب نمایند.

دانشجویان همواره ترغیب می شوند تا علاوه بر چشم اندازهای ملی خود، چشم اندازهای جهانی را نیز مشاهده نمایند و مفاهیم اجتماعی و آکادمیکی و دانشگاهی، را در جهان پیرامون خود درک خواهند نمود.

چشم اندازهای جهانی به دانشجویان بین المللی کمک خواهد کرد که برای ورود به دانشگاه مک مستر دچار مشکل نشوند و بنابراین ، آن ها ترغیب خواهند شد که تجربیات خود را به کمپ های دانشجویی و محوطه همیلتون معرفی نمایند . دانشجویان همواره خواهند توانست در تورها، رویدادهای اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه در دانشگاه و فضای پیرامون دانشگاه، حضور موثر و فعال داشته باشند.

بخش رفاه و سلامت جمعی دانشگاه مک مستر

دانشجویان در دانشگاه مک مستر، ترغیب خواهند شد که استراتژی های فعالانه و داوطلبانه در خصوص امور بهداشتی وسلامتی را به بهترین نحو طی نمایند.

از فعالیت های فیزیکی و تغذیه گرفته تا بهداشت روانی و فعالیت های اجتماعی، را شما می توانید در انجمن های بهداشتی و سلامتی دانشگاه مک مستر طی نمایید و بنابراین قادر خواهید بود تا تعادلی در سبک زندگی خود ایجاد نمایید.

شما به عنوان عضوی از گروه بهداشت و سلامتی دانشگاه مک مستر، توانایی این را خواهید داشت که به فعالیت های متمرکز روی ورزش و تفریح ، بپردازید از جمله این فعالیت ها می توان به فعالیت های ورزشی  و ورکشاپ های مهارت محور واقع در دانشگاه مک مستر اشاره نمود. بنابراین می توانید به صورت کاملا تخصصی با کمپ های دانشجویی در ارتباط باشید و در زمینه بهداشت وسلامت عمومی فعالیت های خود را دنبال نمایید.

موضوع بسیار مهمی که در این بخش مطرح می شود این است که شما می توانید یک گروهی از دانشجویان را انتخاب کنید و به این گروه بپیوندید و فعالیت های تحصیلی و زندگی شخصی خود را با این دانشجویان انجام دهید و به نوعی به تنهایی در کانادا زندگی نکنید. این امر بسیار به شما کمک خواهد کرد که همواره احساس سلامت و شادابی و سرزندگی داشته باشید.

دانشجویانی که در انجمن های بهداشت و سلامت عمومی دانشگاه مک مستر فعالیت دارند قادر خواهند بود که فعالیت های فیزیکی و ورزشی را به طور منظم پیگیری نمایند و قطعا از سلامت جسمانی بیشتری برخوردار خواهند بود.

همچنین این دانشجویان خواهند توانست به تناسب بدنی و سلامت عمومی بهتری نسبت به دانشجویان دیگر برسند.

شما با عضویت در دانشگاه مک مستر قادر خواهید بود تا عادات مربوط به بهبود سبک زندگی و بهداشت و سلامت عمومی را در همان سال اول ورود به دانشگاه ، در خود بهبود بخشید.

هر موسسه آموزشی، به شما مجموعه ای از فعالیت ها و برنامه ها را ارائه خواهد داد که بخش کلیدی از تجربیات دانشجویی شما را تشکیل می دهد. ما قویا متمرکز روی دانشجویان خوابگاهی و مقیم در دانشگاه مک مستر کانادا هستیم و در تلاش خواهیم بود تا فعالیت های منحصر به فرد را در این دانشجویان ارتقا بخشیم. دانشجویان می توانند در بسیاری از فعالیت ها حضور موثر داشته باشند و در موقعیتهای بسیاری مشارکت کنند و با دیگر دانشجویان و دیگر اعضای انجمن های علمی و فرهنگی دانشگاه مک مستر ، تبادل نظر داشته باشند.

دانشجویانی که در زمینه بهداشت وسلامت عمومی در دانشگاه مک مستر مشغول به کار هستند می توانند مهارت های خود را برای ارتقا بهداشت و سلامت عمومی، به بهترین نحو به کار برند و تحقیقات موسسه مک مستر در پیرامون بهداشت فیزیکی و تناسب اندام، متمرکز می باشند.

رویدادهای مربوطه، چندین موقعیت را برای فعالیت فیزیکی و ورزشی ارائه می دهند که این مباحث مرتبط با تنوع رشته های متفاوت ورزشی بوده و ورکشاپ ها و دوره های کارگاهی متفاوتی وجود دارند که برای ارتقا بهداشت وسلامت عمومی برگزار می گردند. دانشجویان مقیم ، به صورت فعالانه در این دوره ها مشارکت داشته و قادر خواهند بود مفاهیم اجتماعی و ورزشی را در دانشگاه نیز لحاظ نمایند.

این فعالیت ها شامل شرکت در تورها، موقعیت های اجتماعی و کلیه فعالیت های داوطلبانه موجود در دانشگاه مک مستر خواهد بود که در ذیل به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم.

 • کلیه رشته های ورزشی
 • دوره های کارگاهی و ورکشاپ های تناسب اندام
 • کسب ترجمه از افراد با سابقه دانشگاه
 • شرکت در گروه های ورزشی به منظور رسیدن به تناسب اندام
 • برنامه های مربوط به بهداشت روان
 • جلسات مباحثاتی که با متخصصان برگزار شده و در زمینه بهداشت عمومی و سلامت جمعی بوده است.
 • موقعیت های یادگیری و آموزشی در تحقیقات مربوط به بهداشت و سلامتی

بخش خلاقیت و نوآوری دانشگاه مک مستر

دانشجویانی که در انجمن خلاقیت و نوآوری دانشگاه مک مستر مشغول به کار هستند، می توانند به کلیه برنامه های خلاقیت ذهن و فکر و همین طور مهارت های اجتماعی و گسترش این مهارت ها دستیابی داشته باشند.

دانشجویان خوابگاهی دانشگاه مک مستر، در زمینه های مختلف با یکدیگر به فعالیت و رقابت می پردازند و به ویژه دانشجویان رشته های فنی و مهندسی همواره متمرکز روی خلق ایده و نوآوری بوده اند. دانشجویان این دانشگاه می توانند مهارت های خود را به صورت گسترده ارائه دهند. دانشجویان سال اولی که در دانشگاه مک مستر مشغول به تحصیل هستند، طیف وسیعی از مهارت های عملی و کاربردی ضروری فنی و مهندسی را فرا خواهند گرفت.

دوره های ورکشاپی و کارگاهی فراوانی برای این دانشجویان برگزار می گردد و به آن ها فرصت رقابت در زمینه های مهارتی مختلف داده می شود. دانشجویان، مهارت حل هرچه بهتر مساله را در این دوره های کارگاهی فرا خواهند گرفت و به صورت موثر تر و دقیق تر در جامعه حضور به هم خواهند رسانید. در همین دوره های ورکشاپی و کارگاهی شما قادر خواهید بود تا در زمینه ارتباطات میان رشته ای و چشم اندازهای چند فرهنگی نیز مشغول به کارشوید و این امر به شما کمک خواهد کرد تا هرچه بهتر بتوانید فعالیت های خود را سازماندهی و به روز رسانی نمایید.

شما می توانید با پیوستن به گروه های ابداع و خلاقیت و نوآوری در سطح اجتماعی در دانشگاه مک مستر، شانس دیده شدن و برجسته شدن در این دانشگاه را داشته باشید.

به همین ترتیب قادر خواهید بود با حضور موثر وفعالانه خود در دانشگاه مک مستر،  راهکارها و مهارت های حل مساله را بیاموزید و با خلاقیت هرچه تمامتر بر چالش های موجود غلبه کنید.

با ارتقا و گسترش مهارت حل مساله شما خواهید توانست که مهندسین موفق تری شوید زیرا مهارت حل مساله برای تمام مهندسین، یک امری بسیار ضروری و حیاتی به شمار می آید.

هر کدام از انجمن های فرهنگی و آموزشی واقع در دانشگاه مک مستر، قادر خواهند بود تا فعالیت ها و برنامه های خود را به نحوی سازماندهی نمایند که بخشی اعظمی از این فعالیت ها مربوط به تجربیات دانشجویان خوابگاهی دانشگاه مک مستر باشد.

مسئولین دانشگاه مک مستر، قویا دانشجویان ار ترغیب می کنند تا فعالیت های منحصر به فرد خود را در زمینه های مختلف، به ظهور برسانند و بتوانند در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی به درخشش هرچه تمامتر برسند. دانشجویان دانشگاه مک مستر می تواند در بسیاری از رویدادها و فعالیت های علمی و فرهنگی مشارکت داشته باشند و برنامه های فرهنگی و آموزشی دانشگاه مک مستر را به بهترین نحو خود دنبال نمایند.

دانشجویان بخش فرهنگی و اجتماعی و نوآوری دانشگاه مک مستر، عضوی از گروه های مختلف این دانشگاه هستند و مهارت های تخصصی خود را در عرصه های مختلف و با در نظر گرفتن اصول کاربردی، به ظهور می رسانند و بنابراین می توان به مهارت های ضروری برای مهندسین آینده اشاره نمود که ارائه این دانش و مهارت ها باعث تربیت هرچه بهتر و موثر تر مهندسین آینده در سراسر جهان خواهد شد.

فعالیت های فرهنگی و هنری دانشگاه مک مستر، بیشتر مورد توجه دانشجویان فنی و مهندسی بوده و این دانشگاه همواره در تلاش است با برگزاری دوره های کارگاهی محور محور، چالش های طراحی و برنامه ریزی عملیاتی را به صورت هرچه بهتر و موثر تر به دانشجویان بیاموزد. بنابراین دانشجویان علاقه مند به نوآوری و خلاقیت های اجتماعی، شانس شرکت در دوره های اجتماعی و آکادمیک و دانشگاهی را در محوطه های پیرامون کمپ های دانشجویی خواهند داشت.

همواره به دانشجویان خوابگاهی دانشگاه مک مستر توصیه می شود که در برنامه هایی که تحت پشتیبانی دانشگاه، برگزار می شود حضور به هم رسانند و مهارت های کارگاهی و حرفه ای را در خود، وابسته به زمینه و رشته تحصیلی شان، تقویت نمایند تا بتوانند به بهترین برنامه نظارتی مرتبط با رشته دست یابند.

نوآوری های اجتماعی در دانشگاه مک مستر، به دانشجویان کمک خواهد کرد تا مهارت ها و تجارب خود را به کمپ های دانشجویی مختلف و انجمن دانشجویی همیلتون معرفی نمایند. به همین ترتیب دانشجویان ترغیب می شوند تا در تورها، فعالیت های اجتماعی و برنامه های داوطلبانه دانشگاه ، حضور موثر وفعالانه ای داشته باشند.

دوره های نوآوری و خلاقیت های اجتماعی دانشگاه مک مستر، شبکه قوی برای دانشجویان به شمار می رود و دانشجویانی که در زمینه های مشابه علاقه مندبه کسب تجربه هستند را گرد هم جمع نموده و آن ها را ترغیب می نماید که با هم به رقابت بپردازند.

برای دانشجویان خوابگاهی مقیم دانشگاه مک مستر، بستری فراهم شده است که بتوانند فعالیت های شخصی و شغلی و حرفه ای و دانشگاهی خود را به بهترین نحو، ارائه دهند. همین طور این دانشگاه، موقعیت های گسترده ای را نیز برای دانشجویان فارغ التحصیل در نظر گرفته و بنابراین این دانشجویان فارغ التحصیل نیز خواهند توانست به تجربیات موثر و هرچه بهتر خود در زمینه های خاص تحصیلی و غیر تحصیلی، دست یابند و این تجارب را به ظهور برسانند. به این ترتیب ، چنین مواردی در رسیدن دانشجویان به قله موفقیت ، نقش اساسی خواهد داشت.

جدای از مسائل گفته شده، دانشگاه مک مستر به دانشجویان امکان این را می دهد که به صورت رهبری هرچه موثرتر وفعال تر در فعالیت های تحصیلی و شغلی خود بدرخشند. بنابراین به شما موقعیت های متفاوتی یپشنهاد خواهد شد که مهارت های قوی رهبری را در فعالیت های ارتباط جمعی، کارهای تیمی و مهارت های حل مساله و مهارت های دیگر، به بهترین نحو ارائه دهید. شما قادر خواهید بود مدل های متفاوت رهبری را در خود گسترش دهید و بتوانید فعالیت های خود را در محیط های جمعی متفاوت، به برجستگی هرچه بیشتر برسانند. زندگی به عنوان یک رهبر و مدیر و مدبر ، را در دانشگاه مک مستر خواهید آموخت. بنابراین در تلاش خواهید بود تا تعاریف مشترکی از رهبری را در فعالیت های خود لحاظ کنید و به شما کمک خواهد شد تا کارهای مربوط به شغل و تحصیل خود را مدیریت نموده و ارتقا دهید. شما می توانید به موقعیت های دیگر نیز دست یابید و در انجمن مک مستر و همیلتون در اولین سال تحصیلی خود حاضر شده و دنیای تحصیلی خود را با نگرش مدیریتی و رهبری دنبال نمایید.

گسترش برنامه های رهبری و مدیریتی در دانشگاه مک مستر، دانشجویان را همواره ترغیب می کند تا به صورت بهتر و موثر تر در زمینه های رشد فردی گام بردارند. گسترش مهارت های رهبری و مدیریتی و هم چنین مکالمات آموزشی در میان مربیان و دانشجویان نیاز به داشتن مهارت های قوی رهبری دارد و شما قادر خواهید بود که در این دانشگاه، بسیاری از استعدادهای خود را به ظهور برسانید.

گسترش برنامه های مدیریتی در دانشگاه مک مستر، موقعیت ارتقاء تحصیلی و شغلی را برای بسیاری از دانشجویان فراهم می آورد. دانشگاه مک مستر ، در صدد است تا بتواند سفرهای کوتاهی ترتیب دهد و در قالب این سفرها، بتوانند طبیعت بکر وزیبا را به دانشجویان معرفی نمایند. دانشجویان ، در خصوص بسیاری از موضوعات، اطلاعات کسب خواهند نمود و گروه های مربوط به محیط زیست نیز در این بخش ها حضور فعالانه ای دارند و به دانشجویان کمک می کنند تا در زمینه حفاظت از محیط زیست به صورت ثابت قدم تر گام بردارند.

دانشجویان با پیوستن به گروه های رهبری و مدیریتی دانشگاه مک مستر قادر خواهند بود که بسیاری از موضوعات در ارتباط با توسعه پایدار در مقیاس جهانی و مقیاس محلی را درک نمایند.

دانشجویان قادر خواهند بود مهارت های ضروری را برای رهبری در مقیاس های بزرگ تر به دست آورند و به همین ترتیب می توانند مهارت های مرتبط با مکالمه موثر، توسعه پایدار و آموزش رهبری را در خود پرورش دهند.

هرکدام از انجمن های رهبری و مدیریتی واقع در دانشگاه مک مستر، شامل گستره ای از فعالیت ها و برنامه های متنوع هستند که بخش کلیدی از تجربیات دانشجویان را تشکیل می دهند.

انجمن های علمی دانشگاه مک مستر، قویا دانشجویان را ترغیب می کند که بر مزایای منحصر به فرد شرکت در گروه های آموزش مدیریتی ارتباط داشته باشند. دانشجویان می توانند در مشارکت با چند رویداد، بهترین فعالیت را داشته باشد و بنابراین با موقعیت های جدیدی در ارتباط خواهند بود و بنابراین دانشجویان نیز ترغیب خواهند شد تا در این انجمن های مدیریتی حضور به هم رسانند و به این ترتیب قادر خواهید بود تا بیشتر با دیگر دانشجویان و مربیان و مدرسان دانشگاه در تعامل باشید.

برنامه ها و موقعیت های دانشجویی دانشگاه مک مستر به گونه ای سازمان دهی شده اند که از چندین اصل و قانون تبعیت نموده و به صورت پایدار در خصوص موضوعات مختلف به بحث و بررسی می پردازد.

بسیاری از بخش های دانشجویی، پذیرنده دانشجویان مهمان دانشگاه های دیگر نیز بوده اند و دوره های ورکشاپ و کارگاهی گسترده نیز در این دانشگاه برقرار بوده و به دانشجویان کمک می شود تا فعالیت هیا خود را در زمینه های مختلف ، به بهترین نحو سازمان دهی نمایند.

گروه های رهبری و مدیریتی دانشجویان، موقعیت مشارکت در جنبه های دانشگاهی و اجتماعی را برای دانشگاهیان فراهم نموده و در جوامع گسترده به بهترین نحو، ظهور می یابد. به همین ترتیب تعداد زیادی از دانشجویان وجود دارند که به منابع رسمی و آکادمیک دسترسی داشته و قادر خواهند بود که به صورت کاملا داوطلبانه در دوره های کارگاهی و ورکشاپ های حرفه ای حضور به هم رسانند.

برنامه های رهبری و مدیریتی به دانشجویان دانشگاه مک مستر کمک می کند تا به انجمن های دانشجویی ملحق شوند و به آن ها امکان شرکت در انجمن های دانشجویی واقع در همیلتون را می دهد. دانشجویان، ترغیب خواهند شد که به تورها، رویدادهای اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاهی و فضاهای مرتبط با آن ها بپیوندند.

فعالیت های مربوط به تورها، آداب اجتماعی و تجربیات داوطلبانه دانشگاهی را می توان در قالب سفرهای کوتاه نا به هنگام و ارتباط با دانشجویان دیگر و مباحثات با گروه های محلی حمایت از محیط زیست، ارائه داد.

همین طور در پروژه های داوطلبانه ، مثل درخت کاری، حفاظت از محیط زیست و حفاظت از گونه های نادر جانوری نیز این امر به چشم می خورد.

شما یاد خواهید گرفت که سبک زندگی سبز و محیط زیست پسندانه تا چه اندازه در زندگی دانشجویان و حتی دیگر افراد ساکن کانادا نقش منحصر به فردی دارد.

با دستیابی به نگرش رهبری  ومدیریتی شما قادر خواهید بود که فعالیت های دانشجویی خود را به بهترین نحو سازماندهی کنید و همین طور از بهترین امکانات و تسهیلات دانشجویی نیز بهره مند شوید.

نقش زنان در فعالیت های مدیریتی دانشگاه مک مستر بسیار حائز اهمیت است. زنان می توانند در این عرصه به موفقیت قابل توجهی دست یابند و به مباحثه و آزمودن تجربیات، دستاوردها و موقعیت ها بپردازند. زنان امکان تحصیلات عالیه و ارتقا دانش و علوم خود در دانشگاه مک مستر را دارند. دانشجویان نیز قادر خواهند بود از مزایای منحصر به فرد این دانشگاه استفاده کنند و از سواد اساتید بانوی موفق و با تجربه استفاده کنند و ممکن است شما انتظار داشته باشید که در زمینه های حرفه ای و شخصی نیز ارتقا یابید. شما می توانید در دانشگاه مک مستر، شبکه ای از دوستان اجتماعی خود را داشته باشید و در خصوص مباحث علمی و هنری، به بحث و تبادل نظر با آن ها بپردازید.

چندین سفر، به عنوان دوره های کارآموزی در دانشگاه مک مستر برگزار می شود و شما می توانید برنامه های خود را مطابق با این سفر مدیریت کنید و به ارتقا موقعیت تحصیلی خود بپردازید.

بانوان می توانند به گروه های مدیریت و رهبری مخصوص بانوان در دانشگاه مک مستر بپیوندند و در این صورت قادر خواهند بود که با شبکه ای از بانوان با رهبری منحصر به فرد، در دانشگاه مک مستر، آشنا شوند و با آن ها ارتباط برقرار نمایند.

در این زمینه، به خلق ایده و مختصات خاص رهبری در دانشگاه خواهیم پرداخت. استراتژی های ضروری برای مهارت شغلی در این دوره، به دانشجویان آموزش داده خواهد شد و در زمینه های مختلف، به صورت تخصصی بررسی می کنیم.

هر کدام از دانشجویان خوابگاهی در زمینه ها و برنامه های خاص خود فعالیت دارند و می توانند تجربیات منحصر به فرد خود را به بهترین نحو سازمان دهی کنند. ما قویا به دانشجویان توصیه می کنیم که فعالیت های منحصر به فرد خود را در این دانشگاه ارائه دهند. دانشجویان می توانند در چند دوره، مشارکت داشته باشند و برنامه های تحصیلی خود را سازماندهی کنند و با دیگر دانشجویان و دیگر اعضای دانشگاه مک مستر، در ارتباط  باشند.

بانوان در انجمن های زنانه دانشگاه مک مستر، ملزم به رعایت قوانین و مقررات خاص هستند و در خصوص مهارت های سازمانی و موانع پیش رو در فرایندهای رهبری بانو محور به بحث و تبادل نظر می پردازند و آن را در موقعیت های اجتماعی پیاده سازی می نمایند.

دانشجویان قادر خواهند بود که با مدیران بانو ، در ارتباط اجتماعی باشند و در دوره های کارگاهی و فعالیت های اجتماعی گرد هم جمع می شوند و ممکن است فعالیت های داوطلبانه را نیز با یکدیگر بگذرانند. بسیاری از فعالیت ها برنامه ریزی شده اند تا دانشجویان به بهترین نحو از این برنامه ها استفاده کنند. بانوانی که در زمینه های مدیریت و رهبری فعال هستند، قادر خواهند بود که در جنبه های اجتماعی و دانشگاهی، به بحث و تبادل نظر بپردازند.

دانشجویان خوابگاهی نیز قادر خواهند بود به دوره های کارگاهی حرفه ای، خدمات حرفه ای و دانشگاهی دست یابی داشته باشند و به راحتی برنامه های خاص خود را مدیریت نمایند.

بانوان در مسند رهبری و مدیریت دانشگاه مک مستر قادر خواهند بود که تجربیات خود را به کمپ ها و محوطه همیلتون معرفی نمایند. دانشجویان ترغیب خواهند شد که در تورها ، رویدادهای اجتماعی و تجربیات داوطلبانه موجود در فضای دانشگاه، حضور موثر و فعال داشته باشند.

بانوان در عرصه مدیریت و رهبری، امکان درخشش دارند و یک شبکه قوی از دانشجویان در کمپ ها و موسسات دانشجویی احداث می شود و دانشجویان علایق خاص خود را در این مسیر دنبال می نمایند.

دانشجویان می توانند به دوره های آکادمیکی، شغلی و حرفه ای دست یابی داشته باشند و افراد فارغ التحصیل ازا ین دانشگاه نیز همواره در زمینه کسب تجربه براساس علایق خود فعال خواهند بود و تلاش مستقیمی خواهند داشت تا بهترین تصمیم ها را اتخاذ نمایند.

شما می توانید به صورت کاملا نامحدود و بدون هیچ گونه قید و بند زمانی، در دانشگاه مک مستر مشغول به تحصیل باشید. دانشجویان دانشگاه مک مستر، موظف به رعایت قوانین و مقررات خاص خود هستند و می بایست روش های تحقیقاتی خود را در زمینه های بهداشتی و سلامتی، به بهترین نحو طی نمایند.

دانشجویان، می توانند با دانشجویان سال بالاتر ارتباط بگیرند و از تجربیات آن ها استفاده می کنند.

دانشجویان می توانند با خیال آسوده در دانشگاه مک مستر، به تحصیل بپردازند و از جانب موقعیت شغلی هیچ نگرانی نداشته باشند.

دانشجویان بدون قید و شرط زمانی، می توانند در دانشگاه مک مستر، به تحصیل بپردازند. در دانشگاه مک مستر، دانشجویان می توانند ارتباطات معتبری با دانشجویان ترم بالاتر داشته باشند و در همیلتون به انجمن های علمی بپیوندند.

دانشجویان ترم های پایین تر ، از دانشجویان ترم بالاتر، کسب تجربه می کنند و از مهارت های منحصر به فرد و دانش و قابلیت های آن ها استفاده نموده و بر اندوخته های علمی خود می افزایند.

دانشجویان می توانند موقعیت های شغلی گسترده را در پیش روی خود داشته باشند و با دیدی باز، تلاش کنند تا بهترین و مناسب ترین شغل را وابسته به شرایط شخصی و خانوادگی خود، انتخاب نمایند.

گزینه ها و موقعیت های شغلی مرتبط با بهداشت و سلامتی، برای دانشجویان رشته های پزشکی، گزینه های مناسبی هستند که می توانند مشغول به کار شوند.

هر انجمن علمی دانشجویی، فعالیت ها و برنامه هایی را دارد که این فعالیت ها و برنامه ها، از جمله بخش های کلیدی تجربیات دانشجویان، به حساب می آیند.

ما قویا به دانشجویان توصیه می کنیم که فعالیت های دانشجویی منحصر به فرد خود را در دانشگاه مک مستر به ظهور و شکوفایی برسند تا بتوانند به قابلیت ها و توانایی های شایسته خود دست یابند. دانشجویان می توانند با دانشجویان دیگر در انجمن های علمی مشارکت داشته باشند و با اعضای دیگر دانشگاه مک مستر نیز در ارتباط باشند.

دانشجویان، بدون هیچ محدودیت زمنی می توانند در دانشگاه مک مستر تحصیل کنند و موقعیت های تحصیلی و شغلی فراوانی پیش روی این دانشجویان خواهد بود.

دانشجویان، فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی خاص خود را مرتبط با رشته، در کمپ های دانشجویی فرا می گیرند و می توانند خود را  به بهترین نحو به شکوفایی برسانند و در فعالیت های شغلی و داوطلبانه نیز شرکت نمایند.

این فعالیت ها شامل شرکت در تورها، رویدادهای اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه ها است.

دانشجویان می توانند زمان خاصی را اختصاص دهند که با دانشجویان با تجربه تر و ترم بالاتر ، به کسب دانش و تبادل اطلاعات بپردازند.

همین طور به اشتراک گذاری دانش و مهارت ها ، بخش مهمی از فعالیت های دانشجویان دانشگاه مک مستر که به رشد و شکوفایی هرچه بهتر و موثرتر دانشجویان کمک قابل توجهی می کند.

مباحثات حرفه ای در زمینه های تخصصی و بهداشتی و سلامتی ، در دانشگاه مک مستر دنبال می شود و می توان این منابع را به طور اختصاصی برای دانشجویان دانشگاه مک مستر، به کار گرفت.

سازماندهی برنامه های داوطلبانه و پشتیبانی از دانشجویان دیگر نیز بسیار حائز اهمیت است و به دانشجویان کمک می شود تا فعالیت های تحصیلی خود را به بهترین نحو طی نمایند.

آموزش زندگی و سبک زندگی در دانشگاه مک مستر

آموزش زندگی و سبک زندگی در دانشگاه مک مستر، برای دانشجویان موقعیت های فوق العاده ای را فراهم می کند و باعث می شود که دانشجویان، علایق و شیوه های زندگی منحصر به فرد خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

شما می بایست اطمینان حاصل کنید تا علایق و فعالیت های خود، کاملا در دانشگاه مک مستر پوشش داده می شود و هیچ خلایی در زمینه آموزش احساس نخواهید کرد.

انجمن های آموزش انگلیسی برای دانشجویان، به بهترین نحو در دانشگاه مک مستر برگزار می گردند و شما می توانید علایق و دانش خود را با این دانشجویان به اشتراک بگذارید و فعالیت های علمی خود را در هر کجایی حتی خارج از کلاس درس نیز ادامه دهید.

انجمن های علمی دانشگاه مک مستر، همواره از دانشجویان علاقمند دعوت به عمل می آورند تا در دوره های کارگاهی و ورکشاپ های برگزاری شرکت کنند و به تجربیات و دانش و مهارت های علمی و عملی خود بیفزایند. این دوره ها حتی برای دانشجویان سال اولی نیز برگزار می گردد و هیچ استثنایی بین دانشجویان با سابقه دانشگاه و دانشجویان تازه وارد وجود ندارد.

زندگی دانشجویی در دانشگاه مک مستر، ترکیبی از فعالیت های دانشگاهی دانشجویان و موفقیت های تحصیلی آن ها است و موقعیتی را فراهم می آورد که روش زندگی را در یک محیط کاملا علمی و دانشگاهی فرا گیرند. به این معنا که هدف دانشجویان، تمرکز روی فعالیت های علمی و رشد و ارتقا اطلاعات و گسترش علایق دانشجویان به کسب علم و دانش اندوزی است.

دانشجویان به منظور کسب دانش و مهارت خود می توانند به این انجمن های علمی ملحق شوند.

همواره شاهد رشد فزاینده علایق و نگرش ها در دانشگاه های بزرگ صنعتی در سراسر دنیا هستیم و در دانشگاه مک مستر نیز همواره تلاش بر این بوده است که مهارت های علمی و عملی به بهترین نحو به دانشجویان آموخته شوند.

شما می توانید به اعضای هیئت علمی، کارمندان و دانشجویان بپیوندید و فعالیت های علمی خود را به همین نحو ادامه دهید.

شما با شرکت در دوره های کارگاهی و تجربیات دانشگاهی می توانید همواره به روز باشید و تلاش کنید تا فعالیت های تحصیلی خود را ادامه دهید.

چگونگی اپلای کردن برای اقامت دانشجویی در دانشگاه مک مستر

اپلای کردن برای اقامت درد انشگاه مک مستر، فرایند ساده ای است که به شما کمک می کند تا در سال اول تحصیل خود در این دانشگاه، به بهترین تجربه های زندگی خود دست یابید.

برای اقامت در دانشگاه مک مستر شما قادر خواهید بود که به سادگی اپلای کنید و پس از موافقت با درخواستتان، برنامه های تحصیلی خود را سازماندهی نموده ومطابق با آن به فعالیت های خود ادامه دهید.

پیش از آنکه اقدام به اپلای در دانشگاه مک مستر نمایید مشا می بایست اطمینان حاصل کنید که توانایی زندگی در منطقه همیلتون کانادا را دارید یا خیر.

سرویس های سکونت در دانشگاه مک مستر، به این صورت است که فضای خواب برای شما مهیا بوده و دانشجویان سال اولی نیز می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند و به طور مستقیم از دبیرستان وارد دانشگاه گردند. در صورتی که شما دانشجوی سال بالاتر یا دانشجوی انتقالی هستید، می بایست اطلاعات دانشجویی خود را در صورت نیاز به اداره خوابگاه دانشگاه تحویل دهید. شایان ذکر است که کلیه فعالیت های مربوط به اقامت در محوطه دانشگاه مک مستر، در زمان ثبت نام شما و به صورت آنلاین انجام گرفته و در پرتال دانشجویی شما ثبت شده است.

پیش از اپلای، لطفا اطمینان حاصل کنید که قوانین و مقررات مربوطه را کاملا مطالعه نموده باشید و اطلاعات مهم  را بدانید. پس از آن مجدد قوانین توافق نامه اقامت در خوابگاه دانشگاه مک مستر را مطالعه نموده و پس از آن اقدام به ثبت نام قطعی نمایید.

محوطه خوابگاهی دانشگاه مک مستر، تضمینی نمی دهد که برای تمام دانشجویان سال اولی کافی باشد. ولی دانشجویان سال اولی می توانند در صورت علاقه به سکونت در محوطه خوابگاهی این دانشگاه، اپلای نموده و در انتظار پذیرش و یا رد درخواست خود بمانند.

پیش از این که اقدام به پذیرش یا اپلای برای دانشگاه مک مستر کنید می بایست اطمینان حاصل کنید که توانایی زندگی دانشجویی در خوابگاه را دارید یا نه. می بایست از خودتان شناسایی کامل داشته باشید و نقاط ضعف و نقاط قوت خود را کاملا بشناسید.

در نظر داشته باشید که فضای خوابگاهی، تضمینی نمی دهد که دانشجویان سال اول را راضی نگه دارد ولی همه دانشجویان سال اولی، تا کنون از این که وارد این فضا و این محیط خوابگاه شده اند، رضایت داشته اند حتی اگر تاکنون نیز تجربه زندگی دور از خانواده را نداشته اند ولی اکنون بسیار رضایت دارند که در این محیط خوابگاهی مشغول به تحصیل و زندگی هستند و بسیار خوشنودند که تجربه این چنینی در زندگی شان ثبت گردیده است.

هر ساله دانشجویان زیادی تقاضای پذیرش در خوابگاه های دانشگاه مک مستر را دارند و به طور متوسط می توان گفت با درخواست همه این دانشجویان موافقت به عمل می آید.

در سال تحصیلی 2020-21 ، دانشجویانی که در ابتدا تقاضای خوابگاه و یا تحصیل در دانشگاه مک مستر دارند، به طور متوسط 85  درصد اولویت بیشتری برای پذیرش و قبول درخواست در این دانشگاه را دارند و می توانند تقاضای خود را تکمیل نموده و مبلغی حدود 600 دلار به عنوان سپرده و پیش از اتمام مدت زمان تعیین شده، به دانشگاه پرداخت نمایند.

زمانی که شما درخواست پذیرش در دانشگاه مک مستر را دارید، شما می بایست در صورت ضرورت برای خوابگاه و محوطه اقامتی نیز درخواست نمایید.

مک مستر، از یک سیستم قرعه کشی برای تخصیص اتاق به دانشجویان استفاده می نماید و شما می توانید در این سیستم شرکت کنید تا یک اتاق به شما اختصاص داده شود.

شیوه کار به این صورت است که از سمت دانشگاه مک مستر، برای شما یک ایمیل فرستاده می شود و تا پایان ماه جولای به شما اطلاع داده می شود که می توانید در کدام اتاق و در کدام محیط ، زندگی دانشجویی خود را آغاز نمایید.

شیوه کار این سیستم به صورت زیر آورده شده است:

 1. در زمان پذیرش اقامت در دانشگاه مک مستر، شما می توانید اتاق هایی را که ترجیح می دهید را رده بندی نموده و به دانشگاه تحویل دهید تا دانشگاه از اولویت های شما اطلاع داشته باشد. تمام دانشجویان سال اولی، می بایست این تقاضا نامه را پیش از زمان تعیین شده، تکمیل نموده و به دانشگاه تحویل دهند و پس از آن دانشگاه در مورد این که درخواست آن ها پذیرش و رد شوند، تصمیم خواهند گرفت.
 2. هر دانشجو که در دانشگاه ثبت نام می کند، توسط کامپیوتر بررسی می شود و اولویت های اولیه او که در لیست پذیرش وی آورده شده است، در نظر گرفته می شود. در صورتی که با درخواست و اولویت های وی موافقت شود، اتاق مربوطه به دانشجو، اختصاص داده می گردد. در صورتی که به هر دلیل با درخواست دانشجو موافقت نگردد، اتاق دیگری به وی داده می شود که به هر ترتیب تا حدودی با خواسته های دانشجو مطابقت داشته باشد.
 3. در طول فرایند ثبت نام در دانشگاه و همین طور ثبت نام خوابگاه، کامپیوتر بررسی می کند که دانشجویان شیوه های زندگی خود را به چه صورت در لیست ثبت نام بیان نموده اند و بنابراین بررسی می شود که یک هم اتاقی مشابه با خلق و خوی دانشجو برای وی انتخاب کند تا دانشجو با تعامل و معاشرت با وی دچار مشکل نگردد.
 4. پاسخ درخواست یا اپلای شما، به صورت آنلاین ارسال می گردد و می توانید با دانشجویان دیگر نیز تعاملات داشته باشید.

بسیاری از دانشجویان سال اولی، می توانند در یک اتاق دو تخته زندگی کنند و یک هم اتاقی داشته باشند.

ما در تلاش هستیم تا گزینه های اختیاری بیشتری برای هر اتاق اختصاص دهیم که وابسته به ترجیحات شما و اولویت های شما برای اتاق است. به هرحال، محدودیت های قطعی هم وجود دارد که شما گاهی اوقات نتوانید به هر دلیل اتاقی را که تمایل دارید در اختیارد اشته باشید. ولی به هرحال بیشتر از 74 درصد از دانشجویان می توانند در اتاق های دو تخته و حداکثر با یک هم اتاقی، زندگی کنند.

در فضاهای مسکونی دانشگاه مک مستر، هم امکان زندگی بانوان با بانوان و آقایان با آقایان هست و هم امکان زندگی به صورت مختلط.

در صورتی که شما ترجیح بدهیدکه با فردی هم جنس خودتان هم خانه شوید می بایست در تقاضانامه خود قید نمایید تا در زمان تخصیص اتاق، این امر برای شما لحاظ شود.

در صورتی که شما محدودیتی برای زندگی در یک خانه با فردی غیر از همجنس خودتان ندارید نیز می توانید این گزینه را انتخاب کنید. در صورتی که هم خانه شما فردی غیر هم جنس با شما باشید، می توانید مجدد درخواست هم اتاقی از جنس خودتان داشته باشید.

اولویت شما هرچه که باشد می توانید در هنگام ثبت نام لحاظ کنید و پس از آن تصمیم گیری های لازم خواهد شد.

درصورتی که درخواست داشته باشید که با یک هم اتاقی زندگی کنید ، هم اتاقی را می توانید متناسب با خلق و خوی خود انتخاب نمایید که دچار مشکلی نشوید.

درخواست اقامت در دانشگاه مک مستر، شما نیاز خواهید داشت که برنامه غذایی خود را نیز تنظیم نمایید و می توانید این برنامه را تحویل دانشگاه دهید تا در زمان تحصیل از روی این برنامه، تغذیه خود را داشته باشید.

دپارتمان خدمات بهداشتی و بیمارستانی دانشگاه مک مستر، پاسخگوی تمام نیازهای دانشجوی مقیم دانشگاه مک مستر خواهد شد.

دانشجویانی که در دانشگاه مک مستر زندگی می کنند، می توانند وعده های غذایی مورد علاقه خود را از منطقه ای خارج از دانشگاه تهیه کنند و الزامی نیست که حتما از سلف سرویس و برنامه رستورانی واقع در رستوران استفاده کنند.

در صورتی که شما درخواست اقامت در یک آپارتمان یا یک سوئیت را دارید و ترجیح می دهید که در محوطه آپارتمانی و خارج از خوابگاه زندگی کنید، می توانید ساختمان های سننتی را نیز برای اقامت انتخاب نمایید. برنامه شما هرچه که باشد  ودر هر زمان که تغییر یابد، می توانید تغییرات را با دانشگاه در میان بگذارید تا متناسب با آن، شیوه اقامتی خاص خودتان به شما ارائه گردد.

سرویس های بهداشتی و بیمارستانی وظیفه دارند که وابسته به رژیم های دانشجویان، تغذیه را سرو نمایند. در صورتی که شما نیازهای تغذیه ای خاصی دارید و می بایست از رژیم خاصی تبعیت کنید، می بایست درخواست های خود را به صورت آنلاین بیان کنید و به اطلاع دانشگاه برسانید.

زمان استراحت در ماه دسامبر

زمان استراحت در ماه دسامبر برای دانش آموزان برنامه ریزی شده است ولی ممکن است شما به هردلیل نتوانید محل اقامت خود را ترک کنید و به تعطیلات زمستانی بروید.

در صورتی که می خواهید در تعطیلات زمستانی نیز در خوابگاه بمانید می بایست خوابگاه را مطلع کنید تا از تصمیم شما اطلاع داشته باشد و دانشگاه بداند که شما در این مدت در خوابگاه حضور خواهید داشت.  

توصیه می کنیم که در صورتی که در تعطیلات زمستانی در خوابگاه دانشگاه مک مستر حضور خواهید داشت، از برنامه های کارگاهی و ورکشاپی این دانشگاه می توانید استفاده نمایید.

در صورتی که شما تمایل نداشته باشید که در تعطیلات زمستانی در خوابگاه حاضر باشید، می بایست پس از آخرین امتحان خود و حداکثر تا ساعت 12 شب، خوابگاه را ترک کنید و مجدد در زمان بازگشایی دانشگاه در ژانویه، می توانید در خوابگاه حاضر شوید.

دانشگاه مک مستر خشنود است که دانشجویان این دانشگاه را برای تحصیل و اقامت دانشجویی انتخاب نموده اند. شما ممکن است برای ادامه تحصیل در دانشگاه مک مستر، برنامه های هیجان انگیزی در ذهن داشته باشید. ولی اولین چیزی که نیاز دارید این است که درخواست اقامت خود را در دانشگاه، تکمیل نمایید.

دانشجویان می بایست درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایند و حدود 600 دلار ، سپرده به عنوان هزینه اقامت به دانشگاه پرداخته می شود و این هزینه را می بایست در پیش از زمان اتمام قرارداد بپردازید.

اولویت های خود را برای انتخاب اتاق دانشجویی، از طریق فرم های آنلاین به اطلاع کارمندان خوابگاه دانشگاه برسانید تا بر اساس اولویت ها و ترجیح های شما، اتاق برایتان انتخاب گردد.

بسیاری از دانشجویان سال اول، در اتاق های دو تخته زندگی می کنند و هم اتاقی دارند.

دانشجویان می توانند کلیه درخواست های خود را مبنی بر چگونگی انتخاب خوابگاه و انتخاب هم اتاقی ها، به صورت آنلاین برای دانشگاه ثبت نمایند.

چگونگی اپلای کردن برای دانشگاه مک مستر

پیش از آنکه شروع به فرایند اپلای کردن برای دانشگاه مک مستر نمایید، می بایست برنامه خود را تنظیم نمایید. شما نیاز دارید تا برنامه خود را متناسب با اپلای کردن در دانشگاه مک مستر، سازمان دهی نمایید و مراحل زیر را طی کنید.

 1. برنامه خود را انتخاب کنید.

دانشگاه مک مستر، برنامه های تحصیلی فوق العاده ای را برای دانشجویان ترتیب می دهد و بیشتر از 100 رشته در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارد.

برنامه های تحصیلی، تا زمان تعیین شده ادامه داشته و پس از مدت زمان مشخص، پایان می یابد. دانشجویان می بایست دوره های تحصیلی خود را تا پایان دوره تحصیلی مشخص، به اتمام برسانند.

 1. موارد مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه مک مستر
 • افتخارات حاصله در درجه کارشناسی و معادل درجا کارشناسی
 • حداقل معدل نمرات B برای رشته های مهندسی ، و یا ارائه مدرک معادل ریز نمرات یک ساله در سال سوم و یا سال چهارم تحصیلی در مقطع کارشناسی
 • هر برنامه ی تحصیلی در دانشگاه مک مستر، ممکن است نیاز به مدارک بیشتری داشته باشد. شما می بایست وب سایت دانشگاه مک مستر را مطالعه نمایید و از جزئیات ثبت نام در دانشگاه مک مستر با خبر شوید.
 • مدارک و نمرات حاصل از دانشگاه های خارجی ( دانشگاه های غیر از مک مستر، برای برنامه های اخذ پذیرش در دانشگاه مک مستر، معادل سنجی می شوند و جزئیات خاص آن ها مورد بررسی قرار می گیرند.
 • دپارتمان ها یا برنامه های مربوط به آنها، نیاز به مدارک خاصی برای اخذ پذیرش دارند که در وب سایت های مربوطه قید شده اند.
 • تصمیم گیری در خصوص پذیرش یا عدم پذیرش در دانشگاه مک مستر، بر عهده اداره آموزش این دانشگاه است.
 • شایان ذکر است که به درخواست هایی که مدارک لازم را نداشته باشند رسیدگی نخواهد شد. می بایست با دانشجویان ، جلسات مشاوره برگزار گردد و در خصوص مباحث استثنایی برای پذیرش دانشجویان، نیز بحث و تبادل نظر شود.

برنامه های مربوط به مقطع دکترا در دانشگاه مک مستر

 • مدرک کارشناسی ارشد
 • حداقل نمرات B+، و گواهی رضایت شغلی از شغل قبلی.
 • هر برنامه ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد و مدارک دیگری را نیاز داشته باشد. بنابراین بهتر است که برای جزئیات بیشتر، وبسایت را ببینید.
 • پذیرش در برنامه های دیگر تحصیلی این دانشگاه. درخواست هایی به موفقیت ثبت می شوند که به طور موفقیت آمیزی برنامه های مقاطع تحصیلی پیشین را طی کرده باشند.
 • مدارک و نمرات دانشگاه های خارجی، برای دانشگاه مک مستر معادل یابی شده و برای جزئیات بیشتر با دانشگاه مربوطه می بایست تماس گرفته شود.
 • دپارتمان ها یا برنامه های دیگر ممکن است الزامات ضروری را برای پذیرش در دانشگاه مک مستر، رعایت نمایند. این الزامات شامل نمرات فارغ التحصیلی در مقطع تحصیلی پیشین نیز می باشد.
 • تصمیم گیری در این مقطع تحصیلی بر عهده اداره آموزش است.
 • پس از پذیرش هر درخواست، با دانشجویان جلسات مشاوره برگزار خواهد شد و در خصوص موارد استثنایی ، بحث و بررسی انجام خواهد گردید.
 1. الزامات مربوط به دانش زبان خارجی

درخواست های مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه مک مستر، نیاز به مهارت های زبان دارد و مهارت زبان انگلیسی یکی از مهم ترین الزامات برای پذیرش در دانشگاه مک مستر به حساب می آید.

برای پذیرش در دانشگاه مک مستر می بایست یکی از مدارک زبان ذیل را داشته باشید.

 • تافل: حداقل نمره 92 ( آزمون تافل اینترنتی ) و 237 ( آزمون تافل کامپیوتری ) و یا 580 ( آزمون تافل کاغذی) و حداقل نمرات هر بخش برای دانشکده فنی و مهندسی ، 88 ( آزمون تافل اینترنتی) و 213 ( آزمون تافل کامپیوتری ) و یا 550 ( آزمون تافل کاغذی ) می باشد.
 • آیلتس ( دانشگاهی یا آکادمیک): حداقل نمرات 5/6 با حداقل نمره 5/5 در هر بخش.
 • CAEL: حداقل نمرات 70 با حداقل 60 در هر بخش.
 • آزمون زبان MELAB: حداقل نمرات 85.
 • آزمون زبان PTE  آکادمیک یا دانشگاهی: حداقل نمرات 63 برای دانشکده فنی و مهندسی و حداقل نمرات 70 در هر بخش.
 • آزمون زبان دانشگاه یورک : سطح 6 با حداقل نمرات B در آزمون نهایی زبان این دانشگاه.
 • آزمون زبان دانشگاه تورنتو: حداقل نمره B در آزمون نهایی این دانشگاه.

مدارک مورد نیاز برای دانشگاه مک مستر

مدارکی را که در ذیل بیان می داریم می بایست پیش از ثبت نام آنلاین ، تکمیل نمایید و در اختیار داشته باشید تا در زمان ثبت نام در دانشگاه مک مستر به اشکال برنخورید.

تمامی مدارک را می بایست به اداره آموزش دانشگاه تحویل دهید. برای اطلاعات بیشتر همواره ایمیل خود را چک کنید تا از تغییرات احتمالی با خبر شوید. همین طور به صورت مرتب از وبسایت دانشگاه دیدن کنید تا در جریان کلیه اخبار و اطلاعات جدید قرار گیرید.

نسخه های رسمی مدارک

 • تکمیل کلیه مدارک شغلی و دانشگاهی پیش از تاریخ معین.
 • برای ارزیابی اهداف شغلی و تحصیلی و دانشگاهی، نیاز است که یک ورژن الکترونیکی از نسخه  ها و مدارک تحصیلی و شغلی خود داشته باشید و به دانشگاه تحویل دهید.
 • در صورتی که آخرین نسخه نشان دهنده همه مدارک تحصیلی نباشد، می بایست یک کپی از همه مدارک خود را در اختیار داشته باشید تا در صورت لزوم تحویل دانشگاه مک مستر دهید.
 • دانشگاه مک مستر از سیستم ارجاع الکترونیک برای ارسال ایمیل ها و نامه ها استفاده می نماید و شما می بایست در زمان پذیرش در دانشگاه مک مستر، قید نمایید که نیاز به این سامانه ایمیل دارید. به این ترتیب سامانه ایمیل مربوطه برای شما ساخته شده و می توانید از آن ، برای فرایندهای تحصیلی و دانشگاهی و اداری خود استفاده نمایید. به این صورت همواره درخواست های شما به صورت آنلاین قابل پیگیری بوده و این سیستم به صورت اتوماتیک و کاملا خودکار نامه های ارجاع را برای شما می فرستد.
 • در صورتی که شما به دلایلی قادر به استفاده ازسیستم ارجاع الکترونیکی نباشید، می توانید فرم مربوطه را از سایت مک مستر دانلود نمایید و فرایندهای ضروری را طی کنید.
 • برخی از برنامه های دانشگاه مک مستر، دارای سیستم های ارجاع متفاوتی می باشند. بنابراین بهتر است که برای جزئیات بیشتر، برنامه های وبسایت دانشگاه مک مستر را مرور نمایید.

الزامات ضروری برای دانش زبان انگلیسی

 • سعی کنید که مدارک مربوط به آزمون های زبان انگلیسی را در موعد مقرر خود تحویل دانشگاه دهید.
 • درخواست های تکمیل شده در دانشگاه مک مستر، نیاز به دانش حداقلی زبان انگلیسی دارد.
 • برای انجام فعالیت های روزمره خود و همین طور شرکت در برنامه های دانشگاه مک مستر و مطالعه اطلاعات بیشتر، می بایست دانش زبان انگلیسی خود را همواره تقویت نمایید.
 • برنامه دانشگاه مک مستر را برای جزئیات بیشتر و الزامات مربوطه، درسایت بررسی نمایید و فعالیت های خود را مطابق با آن سازمان دهی نمایید.

مراحل ثبت نام در دانشگاه مک مستر

به سایت دانشگاه مراجعه کنید و به تب مرکز دانشجویی مراجعه نمایید و پس از آن روی کلید ثبت نام یا Enroll در سمت چپ کلیک نمایید.

مرحله 2:

هر کلاس دانشگاه مک مستر، کلاس منحصر به فردی است که متناسب با هر ترم، ارائه می گردد.

روی هر کلاسی که تمایل دارید و مطابق برنامه هایتان است کلیک کنید و اطلاعات مربوط به آن را بیشتر مطالعه کنید.

مرحله 3:

پارامترهای مربوطه را پر کنید و پس از آن روی دکمه search کلیک کنید تا اطلاعات هر کلاس و پارامترهای مربوط به آن برای شما نمایش داده شود.

مرحله 4:

کلاسی که مطابق نظرتان است را انتخاب کنید و نتایج را در بخش های مشخص شده در سایت وارد کنید. بنابراین بهترین و مناسب ترین کلاس در آن دوره تحصیلی برای شما انتخب خواهد شد.

مرحله 5:

انتخاب خود را مرور کنید و پس از آن کلید next را فشار دهید.

مرحله 6:

پیش از قطعی کردن ثبت نام، دوره های تحصیلی خود را مرور نمایید و اطمینان حاصل کنید که مطابق با چارت تحصیلی خود اقدام به ثبت نام کرده اید. چک باکس را مرور کنید و در صورتی که صحیح بود به مرحله بعد بروید.

برنامه هاي تحقيقاتي دانشگاه مك مستر

در دانشگاه مك مستر دانشجويان مي توانند در برنامه هاي تحقيقاتي و پروژه هاي پژوهشي شركت كنند كه اين پروژه ها از اصول و قوانين حاكم بر دانشكده ها و موسسات تحصيلي بهره مي برند. هدف از ارائه اين روش هاي تحقيقاتي، مديريت پژوهشي است كه اين مهارت را هر دانشجوي كارشناسي و يا هر دانشجوي تحصيلات تكميلي مي بايست در خود تقويت نمايد.

زمينه هاي تحقيقاتي ارائه شده در دانشگاه مك مستر، شامل حسابداري،‌ امور مالي،‌ مراقبت هاي بهداشتي، منابع انساني،‌سيستم هاي اطلاعاتي، بازاريابي و استراتژي هاي تحقيق درعمليات است. به عنوان مثال،‌روش هاي تحقيقاتي ما روي انتقال به بخش هاي سلامت و بهداشت عمومي، امور تجارت بين المللي،‌بلاك چين ها و هوش مصنوعي و همين طور ارزيابي هزينه ها و محصولات جديد در روند مشتري مداري،‌ بنگاه هاي اقتصادي و خلاقيت و نوآوري،‌ فعاليت هاي پويا و منحصر به فرد در زمينه هاي كارافريني و كارگاهي، كار مي كند. تنوع در تخصص ها،‌باعث مي شود كه محققان تا حد موفقيت آميز و قابل توجهي بتوانند پروژه هاي خود را در كنترل و مديريت خود بگيرند . چندين آژانس و موسسه تحقيقاتي وجود دارد كه از فعاليت هاي پژوهشي شما پشتيباني مالي كرده و به نوعي اسپانسر روش هاي تحقيقاتي شما به حساب مي آيند.

دوره هاي تحقيقاتي و پژوهشي ارائه شده در دانشگاه مك مستر،‌در سالن ها و كلاس هاي بزرگ اين دانشگاه برگزار مي شود و بسياري از محققان و رهبران امر پژوهش و تحقيق گرد هم آمده اند تا به بهترين نحو اين فعاليت هاي تحقيقاتي را پوشش دهند و پاسخگوي علاقه مندان به عرصه علم و تحقيق باشند. به عنوان مثال،‌مركز تحقيقات ارتباطات ديجيتال دانشگاه مك مستر در زمينه تحقيقات ميان رشته اي بسيار فعال بوده و دانشجويان را ترغيب مي كند كه به صورت هرچه بهتر، مفاهيم ديجيتال را بياموزند و انقلابي در زمينه فرايندهاي ديجيتال و تاثيرگذاري آن در زندگي افراد و سازمان ها و جوامع، ارائه دهند. آكادمي هاي رهبري و بهداشت  وسلامتي، فرايندهاي تحقيقاتي ما را پشتيباني مي كند كه بهترين رويدادها را در زمينه چشم اندازهاي مراقبت هاي بهداشتي ارائه كنند. بودجه هاي فوق العاده اي به دستورالعمل هاي تحقيقاتي اين دانشگاه اختصاص داده شده است كه بيشتر در زمينه آزمايشگاه هاي تحليلي زنجيره تامين و تقاضا و بازاريابي صرف مي شوند و به همين ترتيب مي توان به آزمايشگاه ها و روش هاي تحقيقاتي و رفتاري سازماندهي شده اشاره نمود كه بيشترين تحقيقات و نوآوري و ابداعات را چه به صورت خصوصي، چه عمومي و چه در بخش هاي تامين و تقاضا براي افراد و سازمان ها فراهم مي آورد.

دانشگاه مك مستر، همواره از دانشجويان مشتاق استقبال مي كند كه مراحل بعدي تحقيق و پژوهش را طي كنند و در اين مسير چه از نظر مادي و چه از نظر معنوي دانشجويان و سازمان ها را ارتقا مي دهند كه بتوانند در زمينه پژوهش و تحقيق گسترش يابند و درباره فرايندهاي مربوط به تحقيق و پژوهش، گامي موثر بردارند. بنابراين شما مي توانيد بهترين روش هاي تحقيقاتي را در دانشگاه مك مستر بياموزيد و در تلاش باشيد تا فعاليت هاي تحقيقاتي خود را سامان بخشيد.

مدرسه مديريت بازرگاني دانشگاه مك مستر، مفتخر است كه دانشجويان مقطع كارشناسي بسياري را در كانادا پوشش مي دهد. فرايندهاي تجاري و بازرگاني آموزش داده در اين دانشگاه تا حد 95 درصد كل آموزش هاي امريكاي شمالي را در بر گرفته و مي توان آن را در سرويس هاي تست و بازبيني آموزشي دوره هاي تجاري و بازرگاني دانشگاه هاي امريكاي شمالي نيز در نظر گرفت.

دانشجويان مدرسه تجاري وبازرگاني،‌ در تلاش هستند كه دانش و نوآوري هاي خود را گسترش دهند و با ارتقا دانش و مهارت خود ، به درجه رهبري در علوم اقتصاد داخلي و بين المللي دست مي يابند.

در صورتي كه شما دانشجوي دانشگاه مك مستر باشيد، ياد خواهيد گرفت كه در فرايندهاي تجاري پيش و از دانش خود استفاده نماييد.

 • حسابداري
 • مالي
 • مديريت منابع انساني
 • سيستم هاي اطلاعاتي
 • مديريت استراتژيك و بازاريابي
 • مديريت كاربردي

دانشگاه مك مستر، مفتخر است كه با ارائه كلاس هايي در سطح جهان، دستورالعمل هاي ملي خود را نيز احيا نمايد و امكانات پيشرفته فوق العاده اي در اين كلاس ها ايجاد نمايد كه تخصص هاي تيمي و انفرادي آكادميك را به نمايش گذاشته و دانشجويان را براي ورود به بازار كار و گسترش فرايندهاي شغلي و حرفه اي، و حضور موثر در عرصه هاي كاري، آماده به كار مي نمايد.

برنامه هاي تجاري و بازرگاني چهار ساله، براي دانشجويان مقطع كارشناسي ارائه گرديده و امكان ارتقا علوم اجتماعي و علوم انساني را براي دانشجويان فراهم مي آورد.

موقعيت مشاركتي دانشجويان در محدوده هاي گسترده در ميان دانشجويان و دانشكده هاي مختلف،‌ فعاليت هاي نويني ارائه شده اند كه در قالب كلوب ها، موسسات و همين طور كنفرانس ها و رقابت هاي آموزشي،‌اين دوره ها برگزار مي گردند. در اين دوره ها شما مي توانيد به ظهور و شكوفايي برسيد و افراد جديد را ملاقات نماييد، مهارت هاي خود را گسترش دهيد و همواره به عنوان رهبر،‌در گروه هاي جديد اقتصادي و مديريتي بدرخشيد.

برنامه ها و دوره هاي اصلي ارائه شده در دانشگاه مك مستر

دانشجويان مي توانند بين برنامه هاي تجاري و برنامه هاي مديريتي،‌ هر دوره اي را كه تمايل داشته باشند انتخاب كنند. بنابراين دانشجويان اين دانشگاه ها فرايندهاي كيفي خاص خود را مي توانند در دوره هاي كارآموزي طي كنند.

برنامه ها و دوره هاي ارائه شده

 • برنامه چهار ساله
 • برنامه هاي مربوط به دوره كارشناسي
 • ارتقا فرايندهاي ضروري در زمينه هاي تجاري و بازرگاني و ارائه موقعيت هاي گسترده تر براي علوم اجتماعي، علوم انساني و ديگر علوم

دوره هاي كارآموزي دانشگاه مك مستر

رهيافت هاي نوين و نوآوري هاي مربوط به آموزش تجاري و موقعيت هاي آموزشي دانشگاه مك مستر، در كلاس هاي فوق برنامه ايجاد مي شوند و در اين جا،‌به شما مباني اصلي دروس آموزش داده مي شوند. به هرحال ، پس از تكميل سال سوم برنامه تحصيلي خود، مي توانيد دوره هاي تحصيلي خود را با استفاده از دوره هاي كارآموزي ارتقا دهيد و به عنوان كاراموز در دوره هاي شغلي مشغول به كار شويد.

در دوره هاي كارآموزي،‌شما موقعيت منحصر به فردي براي ارتقاي دانش و تجربيات خود  داريدو به راحتي مي توانيد در طول يك دوره 12 تا 16 ماهه به كارآموزي و كسب تجربه بپردازيد.

برنامه هاي كارآموزي،‌ در سال 1994 تاسيس گرديد. تمركز اصلي ما روي يادگيري علوم به سبك تجربي است كه اين امر با ارتقا آموزش در كلاس هاي درس در دنياي واقعي، همراه بوده و موقعيت فوق العاده اي براي دانشجويان فراهم مي آورد.

براي مشاركت در دوره هاي كارآموزي شما مي بايست

 • به صورت تمام وقت در سال سوم دانشگاه تحصيل كرده باشيد.
 • حد نصاب نمرات درسي را تا سال سوم كسب كرده باشيد.
 • شما مي بايست دوره هاي پيشرفته شغلي را با موفقيت تكميل نماييد.
 • شما مي بايست شايستگي ورود به بازار كار در كانادا را داشته باشيد.

دانشجويان همواره در تلاش هستند تا شايستگي هاي مربوط به ارتقا به دوره هاي كارآموزي را كسب نمايند تا بتوانند در اين دوره ها شركت كنند.

ثبت نام در دانشگاه مك مستر

ثبت نام در دانشگاه مك مستر،‌ به صورت سيستم ثبت نامي آنلاين در سايت رسمي اين دانشگاه، انجام مي گيرد ولي پيش از آنكه فرايند ثبت نامي را آغاز نماييد شايد بهتر باشد كه براي زماني كه قرار است به عنوان دانشجو در دانشگاه مك مستر سپري نماييد،‌برنامه ريزي مناسبي زماني موثري داشته باشيد.

اين مسئوليت شما است كه اطمينان حاصل كنيد كه آيا واقعا تحصيل در دانشگاه مك مستر مناسب شما است يا نه و با موقعيت هاي شغلي و زندگي و سلايق شخصي شما، سازگاري دارد يا خير. بنابراين بهتر است كه پيش از ثبت نام در دانشگاه مك مستر، تحقيقات گسترده اي در مورد اين دانشگاه، شرايط پذيرش و برنامه هاي مربوط به آن انجام دهيد و پس از آن با اطمينان خاطر تصميم بگيريد.

سيستم ثبت نام در دانشگاه مك مستر، سيستم آنلاين است ولي به صورت خودكار و اتوماتيك،‌كار نمي كند و متاسفانه هر ساله چند دانشجو وجود دارند كه در زمان مشخص خود، موفق به ثبت نام در دانشگاه مك مستر نمي شوند و تنها دليل آن هم اين است كه از شرايط ضروري ثبت نام در اين دانشگاه، آگاهي كامل ندارند و تحقيقات همه جانبه در مورد تحصيل در اين دانشگاه انجام نداده اند.

شما در دانشگاه مك مستر، مي توانيد در زمان ثبت نام ، مطابق با سلايق و نظرات خود و همچنين برنامه زمان بندي مناسبي كه براي خود ترتيب داده ايد، اقدام به انتخاب واحدهاي مورد نظر نماييد.

دستورالعمل هاي مربوط به برنامه ريزي و انتخاب واحد را به دقت مطالعه نماييد و در تلاش باشيد كه ليستي از پرسش هاي خود تهيه كنيد و به هركدام از پرسش ها پاسخ دهيد. اطمينان حاصل كنيد كه برنامه اي كه ترتيب مي دهيد بهترين و مناسب ترين برنامه، چه از نظر زماني و چه از نظر مسائل شخصي ،‌براي شما است و با كليه نيازهاي شما همخواني دارد.

زماني كه واحدهاي درسي خود را انتخاب كرديد، ليستي از آن ها را در داخل تقويم شخصي خود وارد نماييد كه همواره در دسترس خود داشته باشيد.

اطمينان حاصل كنيد كه در زمان انتخاب واحد، رعايت پيش نيازها را كرده باشيد و با آگاهي هر چه تمام تر در خصوص درس هاي پيش نياز و هم نياز،‌واحدهاي درسي خود را انتخاب نماييد. كليه نكاتي كه در تقويم آموزشي دانشگاه ثبت شده است را مطالعه نماييد. از تمام قوانين و مقررات مربوط به انتخاب واحد، تبعيت كنيد كه در زمان ورود به دانشگاه، دچار مشكل نشويد.

به طور كلي،‌ گذراندن سي واحد درسي در يك سال تحصيلي ،‌ پيشنهاد مي شود. شما مي بايست در تلاش باشيد تا تعادل بين واحدهاي درسي و زندگي شخصي و شغلي خود را حفظ نماييد. سعي نكنيد كه با برداشتن واحدهاي بيشتر، زودتر به مرحله فارغ التحصيلي برسيد زيرا ممكن است در اواسط ترم دچار سرخوردگي و ناكامي شده و با حجم عظيمي از دروس مواجه شويد،‌كه ديگر نمي توانيد اقدام ديگري انجام دهيد.

بهترين پيشنهاد براي انتخاب واحد دانشجويان دانشگاه مك مستر، اين است كه 15 واحد درسي را در دوره ترم پاييز و 15 واحد درسي را در دوره ترم زمستان بگذرانند. به اين ترتيب مي توانند توفيق بيشتري در گذراندن درس هاي مورد نظر داشته باشند و با حجم انبوهي از دروس مواجه نخواهند گرديد.

دانشجويان تمام وقت،‌نياز دارند تا حداقل نه واحد درسي را در دوره ترم تحصيلي پاييز و يا ترم تحصيلي زمستان بگذرانند. بنابراين به خاطر داشته باشيد كه حداقل تعداد واحدهاي درسي را متناسب با شرايط تحصيلي خود انتخاب نماييد تا دچار مشكل نشويد.

در برخي از شرايط ممكن است شما بتوانيد يك واحد درسي اضافه اتخاذ كنيد. ولي براي اين كه بدانيد چه واحد درسي اضافه براي شما مناسب است و به ارتقا دانش علمي و عملي شما كمك مي كند حتما با مشاوره تحصيلي دانشگاه خود صحبت و مشورت نماييد.

چند واحد درسي هم در ترم تابستان در دانشگاه مك مستر ارائه مي گردد كه با مشورت با مشاوره تحصيلي و با مدير گروه خود، مي توانيد در ترم تابستان نيز مشغول به تحصيل باشيد و بر روند سرعت فارغ التحصيلي خود بيفزاييد.

ثبت نام آنلاين در دانشگاه مك مستر

شما مي توانيد با استفاده از سيستم خدمات دانشجويي موجود در سايت دانشگاه مك مستر، به صورت كاملا آنلاين اقدام به ثبت نام و انتخاب واحد نماييد. با استفاده از شماره شناسايي كه به شما داده مي شود مي توانيد به پرتال دانشجويي خود مراجعه نماييد و پس از ورود اطلاعات هويتي خود، وارد صفحه شخصي خود شويد و كليه عمليات انتخاب واحد را انجام دهيد.

همچنين شما مي توانيد در صورت ضرورت، روند پرداخت شهريه را نيز به صورت آنلاين در پرتال دانشجويي خود انجام دهيد. البته پرداخت شهريه الكترونيكي دانشجو، آخرين مرحله ثبت نام و انتخاب واحد مي باشد و با توجه به واحدهاي انتخابي شما، هزينه شهريه محاسبه مي گردد.

اداره ثبت نام و پذيرش دانشگاه مك مستر،‌به شما اطلاعات و راهنمايي هاي خاص خود را خواهد كرد و خواهيد توانست با استفاده از اين راهنمايي ها در اين دانشگاه ثبت نام و انتخاب واحد نماييد و با مشكلي مواجه نخواهيد شد.

مطابق با تعداد واحدهاي گذرانده شده و شرايط تحصيلي هر دانشجو، برنامه زمان بندي مشخصي به دانشجو داده مي شود كه طي آن برنامه زمان بندي مي بايست اقدام به ثبت نام و انتخاب واحد نماييد. اين برنامه زمان بندي شما به اطلاع شما خواهد رساند كه در چه زماني مي بايست براي انتخاب واحد به سايت رجوع كنيد و تا چه مدت سيستم انتخاب واحد و ثبت نام،‌درپرتال دانشجويي شما فعال خواهد بود و اجازه كار با آن را خواهيد داشت.

اداره پذيرش و ثبت نام انشگاه مك مستر،‌ به شما كمك مي كند تا در زمان بروز مشكلات، همواره يك راهنما و مشاور داشته باشيد و دچار سردرگمي در انجام عمليات ثبت نام و انتخاب واحد نشويد.

براي تماس با بخش مشاوره تحصيلي و اداره پذيرش و ثبت نام دانشگاه مك مستر با ايميل getreg@mcmaster.ca يا تلفن 4600-525-905 تماس حاصل فرماييد.

زماني كه شما براي يك ترم تحصيلي ثبت نام كرديد و يا ثبت نام خود را به روز رساني نموديد، گزارشات دانشگاهي موجود در پرتال دانشجويي خود را بررسي كرده و اطمينان حاصل كنيد كه الزامات مربوط به برنامه تحصيلي خود را رعايت نموده ايد. شما مي توانيد به راحتي با مراجعه به اداره آموزش و ثبت نام دانشگاه مك مستر، موانع و مشكلات را با مشاورين در ميان بگذاريد و دچار هيچ مشكل و چالشي در روند ثبت نام در دانشگاه نشويد.

نكات زير را همواره در زمان ثبت نام و انتخاب واحد در دانشگاه مك مستر،‌ در نظر داشته باشيد:

 • در صورتي كه دانشجوي دوره كارآموزي هستيد و دچار پرسش يا چالشي براي ثبت نام در دوره كارآموزي خود شده ايد،‌ با اين ايميل تماس بگيريد: cip@mcmater.ca
 • در صورتي كه از دانشگاهي غير از دانشگاه مك مستر فارغ التحصيل شده ايد و گزارشات تحصيلي نهايي و ريز نمرات شما از سمت دانشگاه ميزبان،‌ هنوز دريافت نشده است با اين ايميل تماس حاصل فرماييد: buscom@mcmaster.ca
 • به خاطر داشته باشيد كه شما تنها قادر خواهيد بود كه حداكثر 48 واحد از واحدهاي درسي سطح يك برنامه تحصيلي چهار ساله خود را اتخاذ نماييد.
 • در شرايط كلي،‌سيستم انتخاب واحد الكترونيكي به شما توصيه مي شود ولي در صورتي كه به هردليل دچار مشكل در انتخاب واحد الكترونيكي شديد مي توانيد به صورت دستي و ورد به دانشكده مربوطه در دانشگاه مك مستر عمليات اتخاب واحد را انجام دهيد.
 • اگر به هر دليلي تمايلي به ثبت نام در واحدهاي ارائه شده در ترم تحصيلي بهار / تابستان دانشگاه مك مستر داريد،‌براي كسب اطلاعات بيشتر برگه راهنما را از دانشكده محل تحصيل خود گرفته و مطالعه كنيد تا به موانع و مكشلات احتمالي برخورد ننماييد.
 • اگر به هر دليل تمايل داريد كه ترم تحصيلي تابستان خود را در دانشگاهي غير از دانشگاه مك مستر بگذرانيد،‌ حتما مي بايست گواهي اعتبار تحصيلي را از دانشگاه مك مستر دريافت نموده و اطلاعات بيشتر در اين خصوص را مطالعه كنيد تا از شرايط و مجوز هاي موجود براي ثبت نام دوره تحصيلي تابستانه در دانشگاه هاي ديگر با خبر شويد و ضوابط مربوطه را بدانيد.
 • دپارتمان هاي دانشگاه مك مستر
 • دپارتمان مهندسي و علوم، دپارتمان بسيار مشهوري در دانشگاه مك مستر است. در كنار دپارتمان مهندسي و علوم پايه، مهندسي شيمي، مهندسي شهرسازي، دپارتمان حسابداري و مهندسي نرم افزار، نرم افزارهاي الكترونيك و كامپيوتر، مهندسي فيزيك و مهندسي مواد و مهندسي مكانيك نيز در اين دانشگاه مستقر مي باشد.
 • دپارتمان مهندسي شيمي
 • همواره انرژي موضوع بسيار چالش برانگيزي در تمامي جوامع بوده است در دپارتمان شيمي به مباحث گسترده مديريت منابع انر‍ژي پرداخته شده و به دانشجويان آموزش هاي مختلفي داده ميشود.
 • دپارتمان هنر
 • در دپارتمان هنري، برنامه هاي منسجم و گسترده اي در زمينه هاي هنر، تاريخ، موسيقي و شناخت موسيقي و مطالعات مربوط به فيلم و تئاتر به دانشجويان داده مي شود.
 • دپارتمان هنرهاي كلاسيك
 • در اين دپارتمان، دانشجويان مي توانند به پ‍ژوهش در مورد فرهنگ باستان بپردازند و به ويژه در مورد فرهنگ روم و يونان نيز بيشتر مطالعه و بررسي خواهند نمود. مثلا مي توان به قوانين و مقررات وضع شده در خصوص باستان شناسي، تاريخ و علوم فلسفي اقوام مختلف اشاره نمود.
 • دپارتمان ارتباطات وفناوري هاي چند رسانه اي
 • در اين دپارتمان ، به مطالعه زمينه هاي بين رشته اي مي پردازيم و پرسش هاي را در زمينه رسانه هاي جديد، فرهنگ ديجيتال، زبان و زندگي اجتماعي، پاسخ خواهيم داد.
 • ارتباطات با توده هاي جمعيتي و پژوهش هاي مطالعاتي از جمله برنامه هاي اين دانشكده مي باشد.
 • دپارتمان مطالعات فرهنگي
 • در اين دپارتمان ما فناوري هاي مختلف را با هم ادغام نموده و آن را در ادبيات انگليسي،‌امريكايي و كانادايي در هر دوره اي از زمان، مورد بحث و پ‍ژوهش قرار مي دهيم.
 • داشتن مطالعاتي در زمينه فرهنگ هاي مختلف و همين طور رهيافت هاي ادبي جوامع متفاوت، به دانشجويان كمك خواهد كرد تا با ديدي بازتر و نگرشي گسترده تر به جامعه و فرهنگ خود بنگرند.
 • دپارتمان زبان فرانسه
 • در اين دپارتمان به آموزش كاملا تخصصي زبان فرانسه چه در زمينه مترجمي و چه در زمينه ادبيات پرداخته مي شود و دانشجويان بسيار توانمندي از اين دانشگاه، فارغ التحصيل گرديده اند. دانشجويان مي توانند به عنوان يك زمينه ميان رشته اي نيز در اين دانشكده حضور داشته باشند و دانش خود را فزوني بخشند.
 • دپارتمان تاريخ
 • همان طور كه تعدادي از افراد علاقمند به دنياي مدرن چند رسانه اي هستند، افرادي هم وجود دارند كه به تاريخ جهان علاقه دارند.
 • نگرش ها وعلايق گسترده بوده و دانشكده تاريخ دانشگاه مك مستر در تلاش است تا برنامه هايي را متناسب با افرادي كه علاقه به تاريخ دارند، ارائه دهد و اين علاقه مندي را در آنها ارضا نمايند.
 • دپارتمان فلسفه دانشگاه مك مستر
 • دپارتمان فلسفه در دانشگاه مك مستر،‌ دانشكده بسيار مشهوري بوده و بر زمينه هاي تحقيق محور، استوار است.
 • رشته فلسفه در دانشگاه مك مستر، در مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا براي دانشجويان برگزار مي گردد.
 • دپارتمان مهندسي شهرسازي
 • در اين دپارتمان،‌به فناوري هاي گسترده علوم فني و مهندسي مربوط به معماري و مهندسي شهرسازي پرداخته شده و همواره در تلاش است تا بهترين و زبده ترين مهندسان را تربيت نموده و در اختيار جوامع و كشورهاي ديگر قرار دهد.
 • بسياري از پيمانكاران صنايع ساختماني، اولويت خود را به اين صورت قرار مي دهند كه دانش آموخته هاي دانشگاه مك مستر را استخدام نمايند چون به ميزان دانش و توانايي اين دانشجويان، واقعا اطمينان دارند.
 • دپارتمان كامپيوتر ومهندسي نرم افزار
 • در اين دپارتمان،‌ تمركز روي گسترش منابع نرم افزاري و برنامه نويسي به روز دنيا است و دانشجوياني توانمند در اين دانشكده تربيت و فارغ التحصيل مي گردند.
 • دپارتمان مهندسي كامپيوترو مهندسي الكترونيك
 • در اين دپارتمان، از فناوري هاي به روز دنيا در زمينه هاي مهندسي كامپيوتر و مهندسي الكترونيك استفاده شده و مهندسين كاربلد از اين دانشكده فارغ التحصيل خواهند گرديد.
 • دپارتمان مهندسي فيزيك
 • در اين دپارتمان، تمركز اصلي روي مباحث فيزيك مرتبط با علوم مهندسي است. دانشجويان در زمينه هاي مختلف علم فيزيك در اين دانشگاه به كسب دانش و تجربه مي پردازند و مي توانند دانش خود را همواره مرتبط با منابع به روز دنيا نگه دارند و به جهانيان عرضه كنند.
 • دپارتمان مهندسي مكانيك
 • مهندسي مكانيك، در هر دانشگاهي جايگاه وي‍ژه و خاص خود را دارد و نيازمند دانش قوي در زمينه هاي فيزيك براي تجزيه و تحليل اطلاعات، طراحي و توليد و همين طور سيستم هاي مكانيكي مختلف است. كه دانشگاه مك مستر با فراهم آوردن بستري مناسب براي اين علم فني و مهندسي، دانشجويان زبده و كاربلد را تربيت نموده و اين مهندسان را در اختيار جامعه كانادا و جوامع ديگر قرار مي دهد.
 • دپارتمان مهندسي و علوم مواد
 • در اين دپارتمان نيز با بهره گيري از جديدترين متد دنيا،‌مهندسين مواد آموزش ديده و براي فعاليت هاي مختلف صنعتي آماده ورود به بازار كار جهاني مي شوند.
 •  
 • موسسه تحقيق و توليد دانشگاه مك مستر
 • موسسه تحقيق و توليد دانشگاه مك مستر براي انجام تحقيقات و توسعه در زمينه هاي توليدي راه اندازي شده است. و براي فناوري هاي اتومبيل راني، هوا فضا ،‌صنايع كالاهاي مصرفي و مهندسي پزشكي، كاربردهاي گسترده اي دارد.
 • ابزارهاي توليدي و مهندسي و همين طور صنايع پشتيبان، در اين بخش فعاليت اساسي دارند. تمركز اصلي اين بخش، روي انتخاب ابزارآلات و توسعه فرايندهاي بهينه سازي است. فناوري هاي ماشين آلات، شكل دهي فلزات، پردازش هاي پليمري،‌ فرايندهاي حرارتي،‌رباتيك و اتومبيل راني نيز در اين بخش، مطرح مي گردند.
 • مركز كنترل پيشرفته دانشگاه مك مستر
 • اين مركز كنترل، به اين صورت سازماندهي شده است كه برنامه هاي نرم افزاري و تجربيات مرتبط با كنترل كامپيوتري را در فرايندهاي مربوط به شيمي پشتيباني مي نمايد. دانشگاه مك مستر در تلاش است تا فرايندهاي پيشرفته را به بهترين نحو تحت كنترل گيرد و براي محققان و دانشمندان زمينه هاي گسترش فناوري و تكنولوژي را فراهم آورند. 
 • تجهيزات خاص ارائه شده در سيستم هاي گروهي شامل 64 پردازنده شده كه براي محاسبات عددي بسيار مناسب مي باشند. توسعه نرم افزاري دانشگاهي و تجاري، براي ارتقا فعاليت هاي تحقيقاتي و شبيه سازي، كنترل،‌طراحي و فرايندهاي آماري و بهينه سازي پيشنهاد مي گردند.