اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا با روش ازدواج و پناهندگی

اقامت در کانادا از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند امریکایی، زمینه مساعدی را برای اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا فراهم می آورد. اگر فردی که در کشور کانادا به تحصیل پرداخته است، پس از تحصیل بخواهد در این کشور اقامت گزیند، می تواند با فردی بومی کانادا ازدواج کند و بنابارین قادر خواهد بود اقامت و تابعیت را در این کشور به دست آورد. در نظر داشته باشید که ازدواج شما می بایست کاملا حقیقی باشد و به صورت صوری این ازدواج انجام نگردد. همین طور با هدف اخذ اقامت کانادا و به عبارتی فریب اداره مهاجرت کانادا نمی بایست این ازدواج انجام گیرد.

شما می بایست به گونه حالت حقیقی و واقعی بودن این ازدواج را ثابت کنید و در صورت این که اثبات شود ازدواج شما به گونه ای صوری و در اصل به مقصد اخذ اقامت و تابعیت در کانادا بوده است، جریمه های سنگینی از سوی دولت کانادا مشمول هر دو نفر خواهد شد.

زوجین می بایست حداقل هجده سال سن داشته باشند و همسر کانادایی می بایست بتواند از نظر مالی زندگی دونفره را تامین کند. زوجین می بایست در یک منزل به صورت مشترک زندگی کنند. در شرایطی که ازدواج به این صورت انجام شود، به طرف خارجی این ازدواج، یک مجوز اقامت موقت سه ساله اعطا می گردد و بعد از گذشت سه سال اگر این ازدواج همچنان پایدار بماند، شخص قادر خواهد بود تابعیت و پاسپورت کانادایی را دریافت نماید.

اقامت در کانادا از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی دیگر از روش های اخذ اقامت در کانادا به شمار می رود. البته پناهندگی در کشور کانادا نیز مثل کشورهای دیگر، خطرات خاص خودش را دارد. در ابتدا شاید بهتر باشد که تعریفی از پناهندگی ارائه دهیم. براساس اصل کنوانسیون ژنو، شخصی پناهده است که در وطن خود مورد آزار و اذیت، شکنجه یا حتی مرگ قرار گرفته باشد. این خطرات شاید به دلیل دین و مذهب، تعصبات و اعتقادات سیاسی، عضویت در گروه های اجتماعی ممنوعه و جنگ، ایجاد شده باشد. در این شرایط است که شخص می تواند به کشورهای عضو کنوانسیون ژنو، درخواست پناهندگی بدهد.

البته شخصی که در کشور کانادا به تحصیل پرداخته باشد، فرصت فوق العاده ای برای تمدید اقامت و اخذ اقامت دائم در کانادا خواهد داشت و به نوعی می توان گفت که پناهندگی را اصلا به دانشجویان فارغ التحصیل در کانادا پیشنهاد نمی کنیم.

با ما همراه باشید.

تهران- بالاتر از میدان ونک جنب بانک سامان پلاک 2475- طبقه 4 واحد 7  

تلفن: 02188322111

@pardisanstudy