آشنایی با جنبه های فرهنگی سوئد (قسمت دوم)

آشنایی با جنبه های فرهنگی سوئد (قسمت دوم)

در نظر مردمان سوئد، خودشیفتگی امری کاملا غیر قابل قبول است. زمانی که شما با یک شهروند سوئدی، مباحثه می کنید و صحبتی خلاف نظر وی دارید، مخاطب شما بیشتر سعی می کند که شنونده باشد و چندان تلاشی برای متقاعد ساختن شما نمی کند.

بسیاری از مردمان سوئد، همواره با نرمی و لطافت و ملایمت خاص خود سخن می گویند و با احتمال بسیار کم ممکن است شما یک فرد سوئدی را ببینید که دچا غلیانات احساساتی و حالت عصبی شده باشد.

مردم سوئد، بسیار مهربان و مهمان نواز هستند و برای هر چیزی حتی کوچک تشکر می کنند. سوئی ها مردمانی هستند که در هر زمینه ای اعتدال را رعایت می کنند و اهل افراط یا تفریط نیستند.

مردمان سوئد نه در کار افراط می کنند و نه در تفریح کردن و سرخوشی، همواره جانب اعتدال برای مردم سوئد حرف اول را می زند.

سوئدی ها معتقد هستند که 10 ارزش اخلاقی برای آن ها مطرح است: صداقت، مسئولیت پذیری، عدالت، شوخ طبعی، خوشبختی، همزبانی ، هدفمند بودن، مشارکت، کار تیمی و سازگاری

پیش از مهاجرت به سوئد بهتر است بدانید که سوئدی ها عاشق قهوه خاص سوئدی هستند. این نوع قهوه در سوئد، از یک سنت به نام فینکا، گرفته شده است.

برای ایستادن در صف درسوئد چه در داروخانه، چه در دفاتر مالیاتی یا فروشگاهی، افراد موظف هستند که با حوصله در صف ایستاده و نوبت را رعایت نمایند.

همانطور که پیش تر گفته شد، انگلیسی زبان دوم کشور سوئد است و شاید شما به عنوان یک مهاجر در سوئد، تا مدت ها نیازی نداشته باشید که زبان سوئدی بیاموزید. ولی به خاطر داشته باشید که برای برقراری ارتباط بهتر و موثرتر، یادگیری زبان سوئدی بسیار ارزشمند است.

در سوئد واژه Lagomیک واژه بسیار کاربردی است. معنای این واژه، به اندازه کافی است و برای رعایت جانب تعادل ، از این واژه استفاده می شود.

تمامی افراد در سوئد، یکدیگر را با نام کوچک صدا می زنند. صرف نظر از موقعیت، شغل، منصب یا مقام. پس به خاطر داشته باشید که به عنوان یک مهاجر در سوئد، حتما اطرافیان خود را با نام کوچک صدا کنید.

زمان ورود به یک مکان خصوصی در سوئد، می بایست کفش های خود را بیرون آورید. زیرا سوئدی ها مدت زمان بسیاری را در خارج از خانه سپری می کنند و درآوردن کفش را در هنگام ورود به حریم های شخصی، امری واجب و ضروری تلقی کرده و آن را نشانه احترام می دانند.

از جمله ارزش های سوئد، وقت شناسی است. افراد باید متوجه باشند که تمام جلسات، حرکت وسایل نقلیه، مهمانی های دوستانه برای نوشیدن فینکا و ... می بایست همه سر وقت انجام شود و وقت نشناسی نشانه بی احترامی به حساب می آید.

با ما تماس بگیرید.

تهران- بالاتر از میدان ونک- جنب بانک سامان- پلاک 2475 طبقه 4- واحد 7

تلفن: 02188322111

اینستاگرام: @pardisanstudy